Akyazılı Semih Yazıcı Dünya İkincisi Oldu

Dünya Güreş Şampiyonası’nda 85 kilogramda mindere çıkan milli güreşçi Akyazılı Semih Yazıcı, finalde Azeri rakibi Shamil Sadullayev'e 4 1 yenilerek Dünya ikincisi oldu.

Salon 20.07.2014, 02:13 20.07.2014, 02:17 SporExpres
Akyazılı Semih Yazıcı Dünya İkincisi Oldu
 Akyazı Belediyesi güreş takımı sporcusu milli güreşçi  Slovakya’nın Snnina şehrinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda 85 kilogramda mindere çıkan milli güreşçi Akyazılı Semih Yazıcı, finalde Azeri rakibi Shamil Sadullayev'e 4 1 yenilerek Dünya ikincisi oldu.


İlk turda Kazak rakibini 9-2 gibi farklı bir skorla yenen Semih Yazıcı, ikinci turda da çok kolay bir galibiyet alarak Bulgar rakibini tuş yaparak maçı kazandı. 3. Turda Ermeni rakibiyle karşılaşan Semih Yazıcı, bir ara 6-0 geriye düşse de maçı 12-6 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Şampiyonayla ilgili bir açıklama yapan Kulüp antrenörü Kamil ÖZDAĞ öğrencimizi gönülden kutluyorum Ülkemizi İlimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Azimle inanarak çalışmanın sonunda başarı zaten geliyor bundan sonraki güreş hayatında başarılarının devamını diliyorum.

Akyazı’dan İlk Defa Final

Yarı final mücadelesinde Alman rakibi Ilija Matuhin’i 6-5lik skorla mağlup eden Semih Yazıcı, Akyazılı güreşçiler arasında dünya şampiyonasında finalde yarışacak ilk sporcu olarak tarihe geçti.

Final müsabakasında ilk periyodu 4 1 geri tamamlayan Semih Yazıcı, ikinci periyotta  0 0 tamamlanınca müsbakadan mağlup ayrılarak Dünya ikincisi oldu.

 

Kr80CAPH3.jpg d76X4klF.jpg FfGZYzV5a.jpg PscUFRS0.jpg

Yorumlar (0)