banner212

banner211

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo İl Seçmesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor genel Müdürlüğünün sporcuların daha çok tecrübe kazanmaları adına “Anadolu Yıldızlar Lig’i” adı altında başlattığı tüm Türkiye’de ki turnuvanın ilk etabı Sakarya’da gerçekleşti.

Salon 10.02.2014, 17:45 10.02.2014, 17:48 UTKU KAYNAR
Anadolu Yıldızlar Ligi Judo İl Seçmesi
banner218
 Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor genel Müdürlüğünün sporcuların daha çok tecrübe kazanmaları adına “Anadolu Yıldızlar Lig’i” adı altında başlattığı tüm Türkiye’de ki turnuvanın ilk etabı Sakarya’da gerçekleşti. Sakarya İl seçmelerin de 47 sporcu Anadolu Yıldızlar Lig’i ne seçilmek için minderde boy gösterdi.


Judo İl temsilciliği tarafından Serdivan Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen Anadolu Yıldızlar Lig’i seçmelerinde heyecan doruk yaptı. Minik yüreklerin büyük mücadelesinde Sakarya Judo ailesi bir birleriyle yarıştı. Tüm maçların hakemliğini Orhan Akdemir yaparken, antrenör Mehmet Şen ve İl Temsilcisi Bayram Akdemir, turnuvanın koordinasyonunu üstlendi.  Sakarya’dan Akdemir Spor Kulübü, Atılganspor Kulübü, Arifiye Halk Eğitim, Karasu HEM, Kurucu Spor Kulübü katıldı. Seçilen sporcuların başın da antrenör olarak Mehmet Şen ve Taner Eraslan yer alacak.

Anadolu Yıldızlar Lig’ine katılmaya hak kazanan Sakarya Şampiyonları;

32 Kg Feryat Gönültaş, 36 Kg Yasemin Ayyıldız, 40 Kg Didem Tiryaki, 62 Kg Zeynep Mete, 67 Kg Senanur Yanmaz, 63 Kg Melisa Kurucu, 65 Kg Ervanur Kolat.

34 Kg Enes Yıldırım, 38 Kg Sedat Durmuş, 42 Kg Emir Gökdaş, 46 Kg Metehan Kardeşoğlu, 50 Kg Muharrem Güler, 55 Kg Yasin Revaz Şenol, 60 Kg Mert Erbinel, 66 Kg Emirşah Kolat, +66 Kg Ercüment Yıldız.

Kurucu Milli Takıma davet edildi

Ümitler Türk Milli Judo Bayan Takımını Sakarya’dan antrenör Yeliz Kurucu çalıştıracak. Türkiye Judo federasyonu tarafından Kurucu Spor Kulübü ve Bölge antrenörü Yeliz Kurucu’ya milli davet çıktı. Yeliz Kurucu 19-28 Şubat tarihleri arasında Trabzon’da Milli takım kampında bayan ekibi çalıştıracak. 14-22 Mart tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Uluslar arası Nazım  Canca Judo Turnuvasına milli takımı hazırlayacak.

Sakarya’dan Olimpiyat kampına

Devlet’in spor politkaları başarıya endeksli ve kesenin cebini açtı. Spora büyük yatırım yapan Türkiye, bu doğrultu da istikbal vaad eden, üst düzey sporcularını Olimiyat kampına alıyor. Sakarya’dan 3 isim Judo Olimpiyat kampına katılmaya hak kazandı. Sporcular bugün kampa hareket etti.

Olimpiyat kampı tam 6 yıl süreceği bilgisi alınırken, sporcuların tüm ihtiyaçlarını karşılanacağı, eğitimlerinin de devlet tarafından üstlenildiği bir sistem. Sakarya’da Olimpiyat kampına çağrılan Akdemir Spor Kulübünden Kudret Akdemir, Kader Keskin ve Hülya Sarıoğlu oldu.


Sporcular milli takım aşkına

Ümitler ve Gençler Sakarya Judo ekibinden Milli Takıma adeta çıkartma geldi. 17 Şubat Tarihin de Ankara’da yapılacak Gençler Milli takım seçmelerine Mert Mehmet Ağaoğlu, Aslıhan Topaloğlu ve Kader Keskin Sakarya’yı temsilen katılacak.

Ümitler’de ise 19 Şubat’ta Balıkesir’de yapılacak Ümitler Türk Milli takım seçmelerine Sakarya’dan Ali Şenol ve Y. Barbaros Hayrettin katılacak.  Burada başarılı olmaya çalışacak olan sporcular, seçmelerin ardından Türk Milli takım formasını giyecekler.  

 

banner220
Yorumlar (0)