Avrupa Üçüncüsü Soylu Omuzlarda Taşındı

U-15 Grekoromen Güreş Avrupa Şampiyonasında üçüncü olan Hendekli Milli Güreşçi Barış Soylu, omuzlarda Kulüp binası önüne geldi ve törenle karşılandı. 

Salon 23.07.2022, 11:34 UTKU KAYNAR
Avrupa Üçüncüsü Soylu Omuzlarda Taşındı


Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'te düzenlenen U-15 Grekoromen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda üçüncü olarak İlçemize büyük bir başarı kazandıran Soylu, bağlı bulunduğu Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü binası önünde düzenlenen törenle coşku ile karşılandı. 


Tören öncesi Din Görevlisi Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti.
Düzenlenen törene; Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Onursal Başkanı Ali İnci, Kulüp Başkanı Feyzullah Köstereli, Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, Antrenörler, sporcular, sporcunun ailesi ve yakınları katıldı.


Kulüp sporcularının omuzlarında kulüp binası önüne gelen Avrupa Üçüncüsü Barış Soylu'yu, Kulübün Onursal başkanı Ali İnci, Kulüp Başkanı Feyzullah Köstereli ve törene katılanlar karşıladı.  
Açılış konuşması yapan Kulüp Başkanı Feyzullah Köstereli, Kulübün geçmiş yıllardan bu zamana kadar olan tarihçesini ve başarılarını sıraladı. 


Kulübün Sporcusu Barış Soylu’nun yaptığı derecenin kulüp adına yapılan 17. başarı olduğunu dile getirerek bu oluşumda en büyük pay sahibi olan kurucu ve onursal başkan Ali İnci'ye teşekkür etti.
Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Onursal Başkanı Ali İnci, Şampiyon Sporcuyu alnından öperek tebrik etti ve Altın hediye etti.
İnci, beni biliyorsun üçüncülük derecesi kesmez. Senden Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonluğu bekliyorum diyerek Barış’tan söz aldı. 


Daha sonra İnci sporcu ve üzerinde büyük bir emeği olan hocası Suat Aydın'ı yarım altın takarak ödüllendirdi. Kulüp tarafından davetlilere yapılan ikram sonrasında çekilen hatıra fotoğrafları ile birlikte düzenlenen program sona erdi.

Yorumlar (0)