banner212

banner211

Avrupa'nın en iyisi Enes Erkan ve Serap Özçelik

Finlandiya’da düzenlenen 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda sıkletlerinde şampiyonluğa ulaşan Milli sporcular Serap Özçelik ve Enes Erkan, organizasyonun ardından düzenlenen oylamada 'En İyi Kadın' ve 'En İyi Erkek' sporcu seçildi.

Salon 13.05.2014, 15:01 13.05.2014, 15:14 UTKU KAYNAR
Avrupa'nın en iyisi Enes Erkan ve Serap Özçelik
banner218

 Finlandiya'da düzenlenen 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda sıkletlerinde şampiyonluğa ulaşan Milli sporcular Serap Özçelik ve Enes Erkan, organizasyonun ardından düzenlenen oylamada 'En İyi Kadın' ve 'En İyi Erkek' sporcu seçildi.


Karate News, 1-4 Mayıs günleri arasında Finlandiya'nın Tampere kentinde yapılan 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın ardından şampiyonanın 'En İyi Kadın' ve 'En İyi Erkek' sporcusunu oylamaya sundu. Bir hafta süren oylama sonunda 50 kiloda üçüncü Avrupa şampiyonluğunu yaşayan Serap Özçelik 'En İyi Kadın Sporcu', +84 kiloda üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu olan Enes Erkan da 'En İyi Erkek Sporcu' seçildi.Karate News, internet sitesi üzerinden 5-12 Mayıs günleri arasında yaptığı ankette, 'En İyi Kadın Sporcu' oylamasında, Milli sporcu Serap Özçelik ile birlikte Hırvat Ana Lenard, İtalyan Sara Cardin, İsviçreli Fanny Clavien ve Inga Sheroziya yer aldı. Yüzde 38 oy ile Serap Özçelik, 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın 'En İyi Kadın Sporcusu' seçildi. Yüzde 32 oy alan Ana Lenard ikinci, yüzde 23 oy alan Sara Cardin ise üçüncü sırayı aldı. 'En İyi Erkek Sporcu' oylamasında güçlü rakipleri olan Enes Erkan, oyların yüzde 25'ini alan Yunan Georgios Tzanos'un önünde, aldığı yüzde 38 oy ile 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın 'En İyi Erkek Sporcusu' seçildi. Oyların yüzde 15'ini İngiliz Jordan Thomas, İtalyan Luigi Busa ile Makedon Emil Pavlov da yüzde 11'ini aldı

banner220
Yorumlar (0)