2012-2013 Okul Sporları kapsamında Badminton İl Birinciliği Küçükler ve Yıldızlar Müsabakaları geçtiğimiz Cumartesi günü Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na ait spor salonunda geçekleştirildi." />

Badminton İl Birinciliği sona erdi

2012-2013 Okul Sporları kapsamında Badminton İl Birinciliği Küçükler ve Yıldızlar Müsabakaları geçtiğimiz Cumartesi günü Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na ait spor salonunda geçekleştirildi.

Salon 15.03.2013, 13:40
Badminton İl Birinciliği sona erdi

2012-2013 Okul Sporları kapsamında Badminton İl Birinciliği Küçükler ve Yıldızlar Müsabakaları geçtiğimiz Cumartesi günü Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na ait spor salonunda geçekleştirildi. Müsabakalara on öğrenci ile katılan Kocaali Ortaköy Ortaokulu ilçeye iki kupa ile döndü. Öğrencilerin badmintona üç hafta önce başlamış olmaları ise azmin zaferini gözler önüne serdi.Okul Sporları kapsamında Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’na ait tesislerde gerçekleştirilen Badminton İl Birinciliği Küçükler ve Yıldızlar Müsabakaları’na Kocaali’den tek okul olarak katılan Ortaköy Ortaokulu iki farklı kategoride iki derece elde etti. Müsabakalara on öğrenci ile katılan Ortaköy Ortaokulu küçük kızlar kategorisinde il üçüncülüğü, küçük erkekler kategorisinde ise il dördüncülüğünün sahibi oldu. Müsabakalardan derece ile döndükleri için mutlu oldukların belirten okul müdürü Hilmi Çil, öğrencilerin kısa zamanda çok şey öğrendiklerini ve uygulamaya geçirmek konusunda tereddüt etmediklerini ifade etti. Hilmi Çil “Öğrencilerimizin çok kısa zamanda üstün başarı göstermesi ve centilmence oynayarak başarı kazanması hepimizi memnun etti.Daha düne kadar (3 hafta öncesine kadar) badmintonun ne olduğunu, nasıl oynandığını bile bilmeyen öğrencilerimiz, bu kadar kısa sürede oyunu öğrendi ve il çapında düzenlenen müsabakalarda derece elde etti. Bu onların başarıya giden yoldaki azimlerini gözler önüne seriyor. Ve bunun haklı gururunu yaşıyorlar. Ayrıca müsabakayı tribünden izleyen öğrencilerimiz de takımlarımızın başarısı için elinden geleni yaptı.Maçın nasıl oynandığından ziyade neticede okulumuzun iki kupa alınmış olması bizim için büyük bir gurur. Öğrencilerimizin başarısından ve gayretlerinden son derece memnunuz. Kocaali ilçesini en iyi şekilde temsil ettik. Bu kapsamda müsabakalara katılmamız hususunda yardımlarından dolayı Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın’a da sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

MUSTAFA GÜL/KOCAALİ


Yorumlar (0)