banner212

banner211

Bahattin Aydın görevi bıraktı

Bahattin Aydın Güreş İl temsilciliği görevini bıraktı.

Salon 07.08.2013, 13:12
Bahattin Aydın görevi bıraktı
banner218

Güreş Federasyonu Sakarya Güreş İl temsilcisi Bahattin Aydın , Güreş Federasyonu yağlı Güreş yürütme kurulu üyeliğine getirildiği için ,Güreş İl temsilciliği görevini bıraktı. Bahattin Aydın “ Yağlı Güreş Yürütme kurulu üyesi olarak göreve başladıktan sonra Güreş İl temsilciliği görevini bırakma kararı aldım. İl temsilciliği görevini  bir başka arkadaşımız yapacak “ dedi.


Başarılı çalışmalar oldu

Bahattin Aydın 10 yılı aşkın bir zamandan beri Güreş İl temsilciliğini yürüttüğünü belirterek “ Başarılı çalışmalarımız oldu. Güreşi İlçelere yaydık.İl çapında Avrupa ve Dünya Şampiyonları çıkardık. Türkiye şampiyonları ve Gruplara giden Güreşçilerimiz Sakarya’yı en iyi şekilde temsil ederek madalyalar kazandılar. Görevimi gurur içinde devrediyorum” dedi.


Güreş Federasyonu yağlı Güreş Yürütme kurulu üyesi Bahattin Aydın Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde boy ayrımında ve saha içindeki düzenleme ile Doping kontrolunda görev yaptığını da belirterek “ Yağlı Güreşin Olimpiyatı olarak adlandırdığımız Kırkpınar Güreşlerinin aksaksız geçmesi için geceli gündüzlü çalıştık ve Federasyon olarak çok başarılı olduk” şeklinde konuştu.


Sakarya’da başarı çizgisi yüksek

Güreşçilerden Yunus Özel,Ümit Bedel,Fatih Özdağ,Ertuğrul Sayılı,Ahmet Buğra Güneş,Burak Güneş,Oğuz Birinci,Onur Arı,Yusuf Erdoğan,Ömer Said Toksöz ‘ün Milli mayoyu giyerek Türkiye adına görev yaptıklarını söyleyen Bahattin Aydın “ Güreşçilerimiz Avrupa ve Dünya Şampiyonluklarını Sakarya’mıza getirdiler. Çok değerli antrenörümüz Kamil Özdağ Veteranlar grubunda Dünya Şampiyonu oldu. Türkiye genelinde grup ve şampiyonaları ve Okullar arası Şampiyonalarda Güreşçilerimiz yüzlerce defa  Kürsü’ye çıktılar.İlimizde yıllardır Minikler Güreş ligi düzenliyoruz. En önemlisi biz Güreş’i ilçelere yaydık. Merkezi alanda sıkışık olan Güreş çalışmaları İlçe’lere yayılınca başarılar büyüyerek geldi. “dedi.


Herkese Teşekkür

Bahattin Aydın Güreş İl temsilciliği yaptığı yıllarda kendisine büyük destekler sağlayan Belediye Başkanları , Yönetici, Antrenör ve Hakemler ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü Müdür ve çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

 

Haber: Suat Beyenal

Yorumlar (1)
salih yılmaz 9 yıl önce
Bahattin kardeşimizin Kırkpınarda almış olduğu yeni görevinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz, Sakarya il temsilciliği görevini yıllardır başarı ile yürütmesinden dolayıda kendisine çok teşekkür ediyoruz hayırlı olsun kardeşimize. Başarılarının devamını Kırkpınar Er meydanından bekliyoruz.