banner212

banner211

Boksta 3 altın kemer

İki yıl üst üste Almanya’nın en iyi boks kulübü seçilen Türk boks kulübü EC BOXİNG tarafından Trabzon’da düzenlenen boks galasında sporcularımız üç altın kemer kazandı. Organizasyonda Sakaryalı Milli Takım antrenörü Ertuğrul Akgün'de görev aldı.

Salon 26.05.2018, 02:03 26.05.2018, 02:04 UTKU KAYNAR
Boksta 3 altın kemer
 


Profesyonel boksta Cemal Kamacı’dan sonra yetişen  en iyi boksörlerden Fatih Keleş’in yanı sıra Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, Ali Eren Demirezen, Hüseyin Cinkara gibi ünlü isimler Trabzon’da  ringe çıkarak şampiyonluklarını yeniden tescil ettiler.

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, WBO Kıtalar Arası Kemerini beline taktı. Galanın ana maçında ringe çıkan Avrupa Şampiyonu Fatih Keleş’in rakibinin kafasındaki açılma nedeniyle hakem maçı sonlandırdı ve sporcumuzda olan WBO Avrupa Şampiyonluk kemeri yine kendisine verildi. Galanın diğer maçlarında Alman Mario Daser, Tarık Sözer, Seyda Keser’de rakiplerini nakavtla yenerek muhteşem bir performans gösterdi.

SAKARYA'DA BOKS ŞAMPİYONASI

Türkiye Boks Milli takım antrenörlerinden Ertuğrul Akgün'de Trabzon'da düzenlenen bu üst düzey organizasyonda gözlemci olarak görev yaptı. Trabzon’da yapılan profesyonel boks maçlarından sonra benzer bir organizasyonun Sakarya'da yapmak için girişimlerde bulunan Ertuğrul Akgün, organizasyon sorumlusu Suat Hekimoğlu ile görüşerek projeyi anlattı.

Profesyonel boks müsabakalarının organizesini yapan ve Hekimoğlu şirketler yönetim kurulu üyesi  Suat Hekimoğlu; ‘Sakarya şehri boksu seven bir şehir. Sakarya’da yapılacak böyle bir organizasyonun yapılması  boksta Sakaryamızın eski günlere gelmesi için bir adım atılmış olacaktır .Bu konu ile ilgili üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi

Yorumlar (0)