Moskova’da 11 Ülkeden yaklaşık 450 sporcunun katıldığı Küçükler Avrupa SHOTOKAN Karate Turnuvası’nda ikiz kardeşlerden Buse Nemli 1." />

Buse ve Sude Rusya dan Şampiyon döndü

Moskova’da 11 Ülkeden yaklaşık 450 sporcunun katıldığı Küçükler Avrupa SHOTOKAN Karate Turnuvası’nda ikiz kardeşlerden Buse Nemli 1.

Salon 10.10.2012, 11:16
Buse ve Sude Rusya dan Şampiyon döndü

Moskova’da 11 Ülkeden yaklaşık 450 sporcunun katıldığı Küçükler Avrupa SHOTOKAN Karate Turnuvası’nda ikiz kardeşlerden Buse Nemli 1.maçta Azeri,2.maçta Alman,3.maçta Bosna’lı rakibini yenerek adını finale yazdırdı.Buse finalde karşılaştığı Rus rakibini de yenerek şampiyon oldu.

 

İkiz kardeşleren Sude Nemli ise 1.maçta Hırvat, 2.maçta Ukrayna,3.maçta Rus rakibini yenerek finale çıktı. Finalde Sırp rakibini yenen Sude Nemli şampiyon olarak ikiz kardeşi ile birlikte büyük bir başarıya imza attı.

 

Antrenör Nurkan Kayacık “İkiz kardeş olan sporcularımın bu güzel başarısı ve şampiyon olmaları bizi çok mutlu etti. İlçemizde yetişen sporcularımız artık Avrupa ve Dünya şampiyonalarında söz sahibi oluyor. Çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Ali İnci ve ailelerimize teşekkürediyorum” Dedi.

 

Başkan İnci de ikiz kardeşleri  tebrik ederek “ Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Avrupa ve Dünya Şampiyonları çıkaran Hendek, daha büyük başarılara imza atacaktır. Sporcularımız Hendek’imizi en güzel şekilde temsil ederek, Bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşımızı okuttular. Kendilerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum “  Dedi.

 

Yazar: Mehmet KAVİS HaberHendek.com

 

Yorumlar (0)