Büyükşehir Hentbol'da hedef çifte kupa

Türkiye Erkekler Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Sakarya Büyükşehir Hentbol takımı ilk devreyi ikinci olarak tamamladı. Yeşil Siyahlılar yoluna Türkiye Kupası’nda devam ediyor. Cumartesi günü Türkiye Kupası Çeyrek Final Rövanş maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni konuk edecek olan Büyükşehir’de baş antrenör Mehmet Korer Koray ve kaptan Ramazan Döne ilk devreyi değerlendirdi.

Salon 21.12.2023, 18:18 21.12.2023, 18:21 SporExpres
Büyükşehir Hentbol'da hedef çifte kupa

İLK DEVREDEN MEMNUMUM

Baş antrenör Mehmet Korer Koray; ‘’Fikstür sebebi ile ilk dört hafta derbi denebilecek zorlu maçlar oynadık. Bu periyottan sonra Avrupa Kupası hem de lig maçlarımız vardı maçları oynadık. Bazı sıkıntılar yaşasak en iyi şekilde çalışarak sıkıntıları aşarak sadece bir mağlubiyet ile bitirmiş olduk. Her takım oyununu geliştirerek üstüne koydu. Her geçen hafta daha zor maçlar oynandı. Hatta ikinci devre bunun artarak devam edeceğini düşünüyorum. Play-off etabına kadar en iyi şekilde mücadelemizi sürdürüp en kötü senaryoda şuan ki konumumuzda play-off’a katılmak istiyoruz.’’

YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Lig maçlarını tamamladık fakat kupada yolumuza devam ediyoruz. Öncelikli hedefimiz dörtlü hedefimiz İzmir Büyükşehir Belediyespor’u eleyerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Türkiye Kupası lig play-off mücadelesine göre telafisi zor yada olmayan maçlardan oluşuyor. Lig şampiyonluğumuzun yanı sıra Türkiye Kupası’na büyük önem veriyoruz. Aslında kupada lig şampiyonluğu için oynayacağımız lig play-off’unda bir nevi provası niteliğinde maçlar oynayacağız. Çünkü büyük ölçüde aynı ekiplerden oluşacak gibi.

KUPAYI GETİRECEĞİZ

Takım kaptanlarından Ramazan Döne; İlk devreyi istediğimiz sonuçları alarak tamamladık. Zorlu maçlar oynadık fakat çok önemli sakatlıklar yaşamadan devreyi bitirdiğimiz için mutluyuz. İkinci yarı çok farklı şeylere gebe olabilir. Play-off sitemi de değişti. Bir çok takım bu hedefe dahil olmak isteyecektir. Biz elimizden gelenin en iyisini yaparak kupayı Sakarya’ya getirmek istiyoruz. Kendi performansını da değerlendiren Döne;’’ ilk haftalarda cezam nedeni ile takımla birlikte olamadım. Fakat sonraki haftalarda büyük bir uyum içerisinde arkadaşlarımızla mücadele ettik. İkinci devrede kendi performansının da artarak devam edeceğini umuyorum.

Yorumlar (0)