banner212

banner211

Büyükşehir Karate Uşak da Fırtına gibi esti

19-20-21 Ocak Tarihleri'nde Uşak'da yapılan büyükler Türkiye Karate Şampiyonası ve birgün sonra yapılan Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde Sakarya Büyükşehir Belediye Spor rüzgârı esti.

Salon 25.01.2012, 07:56
Büyükşehir Karate Uşak da Fırtına gibi esti
banner218
19-20-21 Ocak Tarihleri'nde Uşak'da yapılan büyükler Türkiye Karate Şampiyonası ve birgün sonra yapılan Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde Sakarya Büyükşehir Belediye Spor rüzgârı esti.

 


Büyükler Türkiye Karate Şampiyonasına Bayanlar 50kg'da Betül Kunduracı, 55 kg'da Emine Bahar Erkan, +68 kg'da Hafsa Şeyda Burucu ve Erkekler +84 kg'da Enes Erkan' dan oluşan kadrosu ile katılan ilimiz temsilcisi Sakarya Büyükşehir Belediye Sporlu Karatecilerimiz dört'te dört yaparak şampiyonayı Bir Altın bir Gümüş ve 2 Bronz Madalya ile tamamlayıp Kulüp olarak Birçok ili geride bırakarak genel klasmanda  İlimizi ilk dörde taşıdı.

 

Bayanların başarısını konuşturdu

Bayanlar 50 ve 55 kg'da yarışan sporcularımız Betül Kunduracı ve Emine Bahar Erkan'ın Üçüncü olduğu şampiyonada +84 kg'da Yarışan  sporcumuz Enes Erkan ayağındaki ciddi sakatlığa rağmen ortaya koyduğu mücadele sonucu kilosunda kendisi gibi iddialı olan sporcuları geçerek final maçına çıktı. Herkesin Enes için kolay geçeceğini düşündüğü final maçı Hakemleri'nde etkisi ile çekişmeli hale geldi ve 2-2 biten karşılaşmanın sonucunu maçı yöneten beş hakem belirledi sporcumuz şampiyonluğu hakem kararı ile 3-2 kaybederek sürpriz bir sonuçla ikinci olarak şampiyonayı tamamladı. Bir diğer başarılı bayan sporcularımızdan +68 kg'da yarışan Hafsa Şeyda Burucu ise İlk defa yarıştığı Büyükler +68 kg'da son derece güzel maçlar ortaya koydu finalde Kayseri Kaski Spor Kulübünden olan rakibini de mağlup ederek Büyükler Türkiye Şampiyonluğuna uzandı.

 

Erkan Avrupa Şampiyonasında

Şampiyonanın hemen ardından Pazar günü yapılan Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde ise yarışan üç sporcumuzdan Enes Erkan ve Hafsa Şeyda Burucu başarılı olurken diğer sporcumuz Emine Bahar Erkan seçmelerde Türkiye Şampiyonasındaki Performansının uzağında kaldı ve Avrupa Şampiyonasında yarışma şansını kaybetti. Şeyda Burucu 15 Gün öncesi yapılan Gençler Avrupa Şampiyonası seçmesinde ortaya koyduğu başarılı performansı Büyüklere de taşıdı ve seçmede tüm rakiplerini geride bırakarak genç yaşına rağmen bayanlarda Türkiye'nin en iyi sporcusu olduğunu gösterdi ve 2012 yılında milli takımın değişmezi olacağını ortaya koydu. Enes Erkan ise Türkiye Şampiyonasında finalde  hakem kararı ile yenildiği rakibini bir gün sonra sayı farkı ile yenerek işini hakemlere bırakmadı ve rakibini milli takımın dışına iterken kendisini Avrupa Şampiyonası kadrosuna soktu.

 

Solmaz'dan teşekkür

Şampiyona sonucu ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Karate Antrenörü Mustafa Solmaz dört sporcu ile katıldıkları şampiyonadan dört madalya almalarının önemli bir başarı olduğunu söyledi ve  bu başarıda önemli pay sahibi olan  iki sporcumuz Emine ve Enes'in şampiyona öncesinde kadromuza katılmasında başrolü oynayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na kulüp başkanı Orhan Bayraktar'a ve Branş sorumlusu Hikmet Şaha'ya teşekkür ederek başarının kulübün başarısı olduğunu söyledi.

 

Kulübün büyük başarısı

Solmaz ayrıca Şampiyonaya başlarken hedeflerinin iki bronz iki altın madalya olduğunu bu hedefe yaklaştıklarını fakat Enes Erkan'ın hak ettiği şampiyonluğu hakemlerin yanlış kararları sonucu kaybettiğini belirterek özellikle Enes'in sakat hali ile ortaya koyduğu performans Şeyda'nın tekrar çıkış yakalayarak tüm rakiplerini geride bırakması Betül ve Emine'nin eksiklerine rağmen kürsüde kendilerine yer bulmaları bizleri son derece mutlu etti. Burası Büyükler Türkiye Şampiyonası diyen Solmaz Birçok İl dahi toplamda 4 madalya alamazken biz bunu tek kulüp olarak başardık, milli takıma 2 sporcu verdik önümüzdeki aylarda Büyükler Avrupa ve Büyükler Dünya Şampiyonalarında iki sporcumuz ilimiz adına ülkemizi temsil edecek bunlar önemli başarılar inşallah bu başarılar artarak tüm kategorilerde devam edecek buna inanıyor takım olarak bunun için çalışıyoruz bize destek olan herkese de teşekkür ediyoruz dedi.

banner220
Yorumlar (0)