banner212

banner211

Cumhuriyet Kup Boks turnuvası muhteşemdi

Sakarya boks il temsilciliği tarafından düzenlenen Kurtuluş etkinliklerinde boks müsabakalarına 8 ilden 125 boksörün katılımı ile muhteşemdi.

Salon 04.01.2012, 16:25
Cumhuriyet Kup Boks turnuvası muhteşemdi
banner218
Sakarya boks il temsilciliği tarafından düzenlenen Kurtuluş etkinliklerinde boks müsabakalarına 8 ilden 125 boksörün katılımı ile muhteşemdi.


Cumartesi günü Atatürk spor salonunda yapılan boks müsabakalarında il temsilcisi Necdet Güroğlunun organize ettiği müsabakalarda çok çekişmeli maçlar yapıldı kalabalık seyirci tarafından izlenen müsabakalar Sakarya’nın 1980 yıllarındaki şaşalı boks müsabakalarını bir anda hatırlatan bu müsabakalar her zaman yapılması taktirle karşılandı.Sakarya boks il temsilcisi Necdet Güroğlu ‘ Sakarya’mızda boks sporunla daha çok etkinlikler yapacağız hedefimiz mazimizdeki şampiyonlara ayar yeniden boksör kazanmak Elimizdeki mevcut antrenör kadrosu ve 10 tane kulübümüzün faaliyetleri bizleri onurlandırdı dedi.Çumhuriyet kupası boks müsabakalarına Sakarya, Kocaeli ,Düzce ,Karabük, Yalova İstanbul ,Gebze ,Yozgat,125 boksörlerin katılımı ile müsabakalar tamamlandı. Dereceye giren sporcular madalyalarla onurlandırıldı.

 Sakaryaspor boksu ayağa kalktı Sakaryaspor Kulübünün boks branşındaki faaliyeti 1980 lerde zirvede iken üstün başarılar milli sporcular yetiştirmiş olup  aynı duyguyu Rauf Batuboylu ve yönetimi yeni faaliyete geçirdiği boks dalında Cumartesi günkü Cumhuriyet kupası maçlarında yıldız boksörlerinden 2 sporcusunun katılımı ile yaptığı maçlarda şampiyonluklar elde etti.Yeşil siyahlı kulübün yeni açmış olduğu boks branşı yeni sezon hazırlıklarına 1.5 aylık mazisi ile çalışmalara devam ediyor. Bu kısa sürede elde edilen başarı ilersi için çok umut verici olduğunu söyleyen başkan Batuboylu Sakaryaspor futbol takımının haricinde salon sporlarına da önem vereceğiz dedi.Cumhuriyet kupasında 1966 doğumlu 40 kg da şampiyon olan Ömer Güroğlu ve 1965 doğumlu 50 kg da 2. olan Kerem Baş 2011 Artvin ilinde yapılacak Boks Federasyonunca düzenlenen Türkiye Yıldızlar şampiyonasına Sakaryaspor’umuzu temsil edecekler.Sakaryamızın bayan Boks hakemlerimiz milli olma gayretinde Cumhuriyet Boks Turnuvasında görev alan Bayan hakemlerimiz başarılı maçlar yöneterek dikkati üzerlerine çekmesini bildiler. Milli hakemlerimizden Merve Uca ve Bölge boks hakemlerimizden Eda Poyraz ile Selin Can ring’te güzel maç yönettiler. 

 Yorumlar (0)