Ekinli Küçük Kız Hentbol takımı engel tanımıyor

Son yarı final mücadelesinde Ekinli Küçük Kız Hentbol Takımı, Bursa Fethiye Dörtçelik takımını 11-7 yenerek büyük bir başarıya imza attı.

Salon 23.05.2013, 10:34
Ekinli Küçük Kız Hentbol takımı engel tanımıyor

Üç aydır devam eden Ortaokullar arası Hentbol Turnuvasında Marmara Bölgesindeki takımları yenerek Türkiye Yarı Finaline çıkan ve Yarı Finallerde de sırasıyla İzmir, Manisa, Ankara, Bursa gibi rakiplerini yenerek Türkiye Finaline yükselen Ekinli Küçük Kız Hentbol Takımı engel tanımıyor.

 

Son yarı final mücadelesinde Ekinli Küçük Kız Hentbol Takımı, Bursa Fethiye Dörtçelik takımını 11-7 yenerek büyük bir başarıya imza attı ve en iyi 8 takım arasına girdi. Ekinli takımı 5 Haziran’da Sivas’ta yapılacak olan Finallere gitmeye hak kazandı.

Yenikent Spor Salonunda yapılan müsabakayı izleyenler arasında; Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Osman Hira, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Çelik, Ekinli Ortaokulu Müdürü Kemal Güven, Ekinli Muhtarı Mehmet Can ve çok sayıda ekinli taraftarı da vardı. Ekinli Ortaokulu Hentbol takımının başarılı Antrenörü Zuhal Çevik oyuna yaptığı önemli müdahale ve oyuncu değişiklikleri ile takımının kazanmasında önemli rol oynadı.

Galibiyet sonrasında Ekinli Küçük Kız Hentbol Takımı, başarı belgelerini Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ten aldılar. “Erenler sizinle gurur duyuyor” tezahüratları eşliğinde başarı belgelerini alan minikler Sivas’tan da Şampiyon olarak döneceklerini söylediler. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Bu takımın Şampiyon olmaması için hiçbir neden yok. Özellikle kalecinin bu oyunda önemli bir rolü var ve bu takımda böyle bir kaleci varken takımın sırtı kolay kolay yere gelmeyecektir. Sivat’ta yapılacak olan Finallere de bizzat katılarak takıma olan desteğimizi orada da sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar (0)