banner212

banner211

Federasyon Başkanı Aydın Hendek'te

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü, Türkiye Olimpiyat Hazırlıkları ( TOHM ) Merkezi’ni ziyaret etti.

Salon 09.10.2018, 16:36 UTKU KAYNAR
Federasyon Başkanı Aydın Hendek'te
banner218

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü, Türkiye Olimpiyat Hazırlıkları ( TOHM ) Merkezi’ni ziyaret etti.

Hendek Belediyesi’ni ziyaretinde, programı nedeniyle belediye dışında olan Başkan İrfan Püsküllü adına, Federasyon Başkanı Musa Aydın’ı Başkan Yardımcısı Ahmet Kavakçı karşıladı.

Aydın, daha sonra, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü,Türkiye Olimpiyat Hazırlıkları ( TOHM ) Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette, 25. Dönem Sakarya Milletvekili ve Hendek Güreş İhtisas Kulübü Onursal Başkanı Ali İnci, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kavakçı, Belediye Meclis Üyesi Bilal Deniz, Hendek Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak, Hendek Belediyesi Spor İşleri Müdürü Sefer Sarı, Antrenörler Zafer Başer ve Ebu Bekir Yılmaz hazır bulundu.

Türkiye’nin değişik illerinden 24 sporcunun eğitim aldığı TOHM Merkezi’nde, antrenör ve sporcularla bir süre sohbet eden Başkan Aydın, sporcuların antrenmanlarını izledi.

Hedef Olimpiyatlar

Başkan Aydın, TOHM Merkezlerine büyük önem verdiklerini söyledi. Başkan Aydın “ Bakanlığımız ve Federasyonumuz TOHM Merkezlerine büyük önem veriyor. Başarılı sporcular yetiştirmek en büyük hedefimizdir. Bir sporcunun alacağı en büyük başarı Olimpiyat Şampiyonluğudur. Başarılı sporcularımızı tespit edip bu merkezlerde Olimpiyatlara hazırlıyoruz “ dedi.

Türkiye'de İlk

Başkan Aydın, Türkiye genelinde 7tane TOHM Merkezi bulunduğunu ve bunlardan birisinin de ilk defa bir ilçe olmak üzere Hendek’e verildiğini belirterek “  Bunda en büyük etken Hendek Güreş İhtisas Kulübü’nün yıllardır süregelen başarılarıdır. Hendek’i bu projeye dahil ederek bu başarıların kat kat artacağı ve Olimpiyatlara sporcu gönderileceğine inancımızdır. Burada sporcularımızın çok başarılı antrenörler ile birlikte en iyi şekilde Olimpiyatlara hazırlanacağına inanıyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum. Güreş İhtisas Kulübü kurucusu Onursal Başkanımız Ali İnci’yi de, Hendek’e böyle bir tesis kazandırdıklarından dolayı tebrik ediyorum “ dedi.

Sporcu Dostu

25. Dönem Sakarya Milletvekili ve Güreş İhtisas Kulübü Onursal Başkanı Ali İnci, Hendek’in spor şehri olduğunu belirterek “ Belediye Başkanlığına ilk geldiğimiz yıllardan beri spora ve sporcuya hep önem verdik. İlçemize spor tesisleri yaparak gençlerimizi hep spora teşvik ettik. Bu güne kadar Hendek,Türkiye, Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonları yetiştirdi ve yetiştirmeye de devam ediyor. Hendek’in TOHM Merkezi seçilmesi de bizleri gururlandırdı. Türkiye’nin değişik illerinden ilçemize gelerek burada olimpiyatlara hazırlanan sporcuların yetiştirilmesi mutluluk vericidir. Emeklerimizin karşılığını görmek de bizleri ayrıca sevindiriyor. Desteklerinden dolayı Sayın Bakanımıza ve Federasyon Başkanımıza teşekkür ediyorum “ dedi.

 

Yorumlar (0)