banner212

banner211

Gaffar Okkan Karate turnuvası sonaerdi

10 il 28 spor kulübünden 830 sporcunun katıldığı 8'nci Şehit Ali Gaffar Okkan Karate Spor Turnuvası Hendek Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Salon 16.01.2016, 19:44 16.01.2016, 20:41 UTKU KAYNAR
Gaffar Okkan Karate turnuvası sonaerdi
banner218
 

10 il 28 spor kulübünden 830 sporcunun katıldığı 8'nci Şehit Ali Gaffar Okkan Karate Spor Turnuvası Hendek Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Foto galeriye git

Turnuvaya  Sakarya Ak Parti Milletvekili Ali İksan Yavuz,  Sakarya 25.ci dönem milletvekili ve Hendek Belediyesi eski başkanı Ali İnci, Sakarya MHP milletvekili Zihni Açba, Sakarya Ak parti il başkanı Fevzi Kılıç, MHP Sakarya il başkanı Levent Bülbül,  Sakarya Büyükşehir Belediye başkan vekili Şenay Sakal, Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, Hendek kaymakamı  İdris Akbıyık, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Adem  Aydemir, Hendek Jandarma komutanı Yüz.Umut Aşık, Hendek İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş,  Hendek Ak parti ilçe başkanı A.Kemal Sofu, Hendek MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Karate federasyon başkan vekili Meydan Kobaş ile birlikte daire müdürleri, sporcu aileleri ve vatandaşlar katıldılar.

 

Turnuva, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasının ardından başladı.  Seromoni öncesinde konuşmacılar turnuva ile ilgili görüşlerini açıkladılar.

 

İlk konuşmacı olarak mikrofona gelen Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü yaptığı konuşmasında her zaman sporcularımızın yanında olduklarını, maddi ve manevi destek verdiklerini belirterek, "Değerli katılımcılar sizleri ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. İnşallah 8.cisi düzenlenen turnuvamızın gelecek yıl yine bu salonumuzda YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI nın yapılması için gayret sarfediyoruz. İnşallah bunu başarırız ve sizleri burada Türkiye Şampiyonasında ağırlamak istiyoruz. Bu turnuvaya emeği geçenleri tebrik ediyor kutluyorum" dedi.

 

Projenin mimarı İnci konuştu
Organizasyonda görev alan konuşmacının "Spor salonunun yapılmasının yanında sporcuya  verdiği maddi ve manevi desteklerle her zaman ön planda olan 25. Ci dönem Sakarya Ak parti milletvekili Ali İnci'yi mikrofona davet ediyorum" sözü katılımcılardan büyük alkış aldı. İnci " hepinizi saygıyla, sevgiyle ve en derin muhabbetimle selamlarım. Türkiye'de ve dünyada şehit olan kardeşlerimizi ve adına spor turnuvası düzenlediğimiz Hendekli şehidimiz Ali Gaffar Okkan'ı rahmetle anıyorum. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyorum teşekkür ediyorum. Bu salonumuzun yapılmasında emeği geçen sayın bakanımıza da  teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinizi bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlarken tüm yarışmacı kardeşlerime başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde yapılan bu turnuva büyük anlam taşıyor
Daha sonra kürsüye gelen Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık'da katılımcılara yaptığı konuşmasında; " bu tür turnuvalar hakikaten çok önemli. Birlik ve beraberliğimize çok ihtiyaç duyulan bu günlerde bu turnuva çok daha iyi bir anlam taşıyor. Hayatlarını vatanımız uğruna feda eden tüm şehitlerimize ve adına turnuva düzenlediğimiz şehit emniyet müdürümüze Allah'tan rahmet diliyorum. İlçemiz Türkiye genelinde en gelişmiş ilçelerden biridir. Bütün bunları ilçemize kazandıran ve yetişen sporcuların üzerinde büyük emeği olan 25. Ci dönem Sakarya Milletvekilimiz Ali İnci'ye teşekkür ediyorum. Ayrıca belediye başkanımıza,ve turnuvamıza desteği olan her kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diyerek sözlerine son verdi.

 

Başkan Püsküllü'den derece alan her bir sporcumuza beşi biryerde altın
Konuşmaların ardından  Hendek Karate Spor Kulübü sporcularından Türkiye, Avrupa ve Dünya dereceleri elde eden sporcularımız protokol üyeleri tarafından tebrik edildi, başarılarının devamı dilendi ve her bir sporcumuza; ( Rümeysa Akyüzlü İşitme Engelli Av.Şamp.- Nurcan Çiçek Gençler Av. 2 cisi- Doğan Ateş  Gençler Dünya 2 cisi-Beyza Ünlüsoy Ümitler Dünya 2 cisi-Büşra Tosun Avr. 3 cüsü- Miray Turgut  Avr. 3 cüsü- Aslıhan Aygüneş, Emine Göçlü kulüpler Avrupa şampiyonu) ve sporcularımızı yetiştiren  antrenör Nurkan Kayacık) a beşibiryerde altın  hediyeler takdim edildi.

 

İlerleyen dakikalarda müsakalarda  dereceye giren sprocularımızın madalya törenleri başladı. Turnuvada dereceye giren sporculara madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi.Yorumlar (0)