banner212

banner211

Gaffar Okkan Turnuvası sona erdi

Hendek’te, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına düzenlenen iller arası Karate Turnuvası yoğun katılımla gerçekleşti. Turnuvaya 13 ilden 1100 sporcu katıldı.

Salon 20.01.2019, 00:42 20.01.2019, 00:44 UTKU KAYNAR
Gaffar Okkan Turnuvası sona erdi
banner218

Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda düzenlenen Geleneksel Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Karate Turnuvası açılış seremonisi ile birlikte Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

BÜYÜK İLGİ

Hendek Spor Salonu’nda yapılan programa, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Başkan Yardımcıları Sinan Baylan, Ahmet Kavakçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın ablası Sebahat Arslan ile Gülsüm Özgen, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, her yıl geleneksel olarak düzenlenen İller arası Karate Turnuvası’na evsahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtip, başta Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan olmak üzere, tüm şehitleri rahmetle anıyoruz diyerek, sporculara başarılar diledi.

BAŞARI EMEK İSTER

Programa katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, selamlama konuşması yaparak “ Böyle anlamlı bir günde aranızda olmaktan büyük memnuniyet duydum. Başarı emek ve sevgi ister. Hangi iş olursa olsun işinizi en iyi ve en doğru şekilde yapmanız gerekir. Sizler bu hayatta yaptıklarınızla inanıyorum ki gönüllere taht kuracaksınız. Allah başarılarınızı daim kılsın. İnşallah biz de sporun geleceğine katkılar sunacak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı rahmetle anıyor, turnuvaya katılan sporculara başarılar diliyorum “ diyerek, programda emeği geçenleri tebrik etti.

SPORCUYA DEĞER VERİYORUZ

Vali Ahmet Hamdi Nayir, de konuşmasında “Bugün burada iki güzelliği bir arada yaşıyoruz. Hem ülkemize adını ve şanını duyurmuş Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan'ı anıyoruz hem de onun adına güzel bir spor turnuvası düzenlemiş oluyoruz. Bizler sporun yaygınlaşması için çalışıyoruz. İlimizde 54 değişik alanda spor faaliyetlerini yürüten, 67 bin lisanslı sporcumuz var. Sakarya bu yönüyle diğer şehirlerden çok farklı bir şekilde öne çıkıyor. Bu tür turnuvaların bizim spor zenginliğimize daha fazla katkı sağladığına inanıyorum “ diyerek, turnuvaya katılan sporculara başarılar diledi.

MADALYALARI ALDILAR

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın ablası Sebahat Arslan, protokol üyeleri ile birlikte turnuvada dereceye giren sporculara madalyalarını takarak, turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diledi. Turnuva, dereceye giren sporcuların madalyalarını almaları ile sona erdi.

banner220
Yorumlar (0)