GAFFAR OKKAN UNUTULMADI

Şehit emniyet müdürü Ali Gaffar Okkan anma etkinlikleri kapsamında İller arası Karate Turnuvası yapıldı. Bu yıl 21’incisi düzenlenen organizasyona 877 sporcu katıldı.

Salon 29.01.2023, 13:02 29.01.2023, 13:10 UTKU KAYNAR
GAFFAR OKKAN UNUTULMADI


Şehit Emniyet Müdür Gaffar Okkan’ı anma etkinlikleri kapsamında 15 il 49 spor kulübünden 867 sporcunun katıldığı Şehit Ali Gaffar Okkan İller arası Karate Turnuvası Hendek Yeni Spor salonunda yapıldı. Genel Klasmanda Uşak Özlem Karate Takımı 6 Birincilik 14 ikincilik 20 üçüncülük ile birinci olurken Hendek Karate ikinci Kocaeli Karate ise üçüncü oldu.

YOĞUN KATILIM

Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda yapılan karate turnuvasında Adana, Bilecik, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Isparta, İstanbul, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Tekirdağ, Uşak ve Yalova olmak üzere toplam 15 ilden 867 sporcu kıran kırana mücadele etti. Turnuvaya Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Timur Özdemir, Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, sporcu aileleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ

15 ilden 867 sporcu kıran kırana mücadele ettiği programda konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Yaklaşık 100 bin nüfuslu ilçemizde 3 bin lisanslı sporcu yaklaşık 15 spor kulübümüz var. Bu sayılara baktığımızda bu başarıların nasıl geldiği ortaya çıkıyor. Yerel yönetimler olarak bizlerde ilçemizde faaliyet gösteren sporcularımıza onların hocalarına ve ailelerine belediyemizin maddi ve manevi tüm imkanlarını seferber ederek onların başarılı olmaları adına elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. İlçemizden Türkiye, Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonlarımız çıkmaya devam ediyor. Bu coşkulu ortamda bulanan tüm sporcularımıza hakemlerimize ve antrenörlerimize katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

SAKARYANIN LOKOMOTİFİ HENDEK

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Sakarya’mızda bunun yaklaşık 58 branşında Sakarya gençliğimize hizmet üretme gayreti içerisindeyiz. Sakarya’nın öne çıktığı bazı branşlar vardır bu branşlardan biri de karatedir. Ancak karatenin Hendek’e özel bir hürriyeti de vardır. Sakarya Avrupa Spor Şehri unvanı kolay kazanılmadı. Bu başarı hikayelerinde karate branşına baktığımız zaman dünya şampiyonu olarak önemli başarılara imza atmış Karate Dünya Şampiyonu Enes Erkan başta olmak üzere onlarca başarı hikayesine imza atmış Hendekli birçok ismin yeri doldurulamaz. Hendek, Karate branşında Sakarya’nın lokomotifi olmaya devam ediyor. Spora ve sporcuya olan destekleriyle karate branşına olan pozitif ayrımcılığıyla bizlerin her daim yanında olan çok değerli Hendek Belediye Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na teşekkür ediyorum. Ayrıca 22 yıldır bu organizasyonu yürüten Karate Federasyonumuza Sakarya gençliği adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SPOR BARIŞ VE KARDEŞLİK DEMEKTİR

Törende konuşan Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Timur, Özdemir de federasyon olarak Türkiye'nin her bölgesinde benzer organizasyonlar gerçekleştirerek sporcuların, hakemlerin ve antrenörlerin tecrübe kazanmalarını sağlamak adına büyük bir çaba sarf ettiklerini dile getirerek, “Sporcularımız bu organizasyonlarda kazandıkları tecrübelerle Türk Karatesini Avrupa’nın ve dünyanın zirvesine çıkarmak için tecrübe kazanmaktalar. Geçtiğimiz yıllarda başardıkları gibi Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında da başaracaklarına inancımız tam. Bu organizasyonun bizlerde çok büyük ayrı bir yeri var. Hepinizin bildiği gibi 22 yıl önce şehit edilen Ali Gaffar Okkan Müdürümüzün anısına 22’ncisini düzenlenmekte. Şehit Emniyet Müdürü A. Gaffar Okkan Hendek’in yetiştirmiş olduğu bir değerdir. Diyarbakır'da halkın gönlünde taht kurmuş ve bunu başarırken sporun birleştirici özelliğini de kullanmıştır. Sporun barışa olan katkısını yaşatan bir örnektir kendisi. Bu ülkenin böyle değerleri hiçbir zaman bitmeyecektir. Türk karatesinin lokomotifi olan Sakarya’nın başarılı antrenörleri, sporcularını ve hakemlerini de tebrik ediyorum” dedi.

17 MADALYA

Müsabakalarda mücadele eden Hendek Belediyesi Karate Takımı yine başarılı sonuçlara imza attı. Hendekli karateciler 49 kulüpten 877 sporcunun katıldığı turnuvaya 5 altın, 7 gümüş ve 5 bronz olmak üzere olmak 17 madalyayla tamamlayarak genel klasmanda ikinci olmayı başardı. Sporcularını başarılarından dolayı kutlayan Hendek Belediyesi Karate Takımı Antrenörleri Nurkan Kayacık ve Ümit Atış, “Bu özel günde sporcularımızın göstermiş oldukları mücadeleden ötürü hepsini kutluyor almış oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Gelişiyoruz emek veriyoruz alınan madalyalardan mutluyuz elimizden geleni tatami yansıtıyoruz. Her turnuvada üstüne koyarak devam ediyoruz daha güzel başarılar alacağımıza inanarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadesini kullandı

Yorumlar (0)