Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) Güreşi olimpiyatlardan çıkarmasıyla ilgili tavrına, Güreş Federasyonu Sakarya Güreş İl temsilcisi Bahattin Aydın sert tepki göstererek, ''Güreş olimpiyatlardan çıkartılamaz'' dedi." />

Güreş Olimpiyatlardan Çıkarılamaz

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) Güreşi olimpiyatlardan çıkarmasıyla ilgili tavrına, Güreş Federasyonu Sakarya Güreş İl temsilcisi Bahattin Aydın sert tepki göstererek, ''Güreş olimpiyatlardan çıkartılamaz'' dedi.

Salon 13.02.2013, 13:00
Güreş Olimpiyatlardan Çıkarılamaz

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) Güreşi olimpiyatlardan çıkarmasıyla ilgili tavrına, Güreş Federasyonu Sakarya Güreş İl temsilcisi Bahattin Aydın sert tepki göstererek, ''Güreş olimpiyatlardan çıkartılamaz'' dedi. Bahattin Aydın Güreş sporunun olimpiyatlardaki yerinin çok önemli olduğuna değinerek, "Orada oturdukları yerden konuşmakla bu işler olmaz. Güreş evrensel bir spordur. Olimpiyatlara katılmaya hak kazanmış güreşçilerin teknik, beceri, kuvvet ve akıl dolu taktikleri ile gücünü gösterdiği bir spor dalıdır. Dünyanın temel sporları arasında en üstte olan güreşimiz hiçbir şekilde olimpiyatlardan çıkarılamaz" dedi.

 

Güreş Federasyonu Sakarya Güreş İl temsilcisi Bahattin Aydın, Uluslar arası Olimpiyat Komitesi (IOC) başkanının yakında değişeceğini bildiklerini belirterek, "Acaba bizim görevimiz bitiyor, gider ayak güreşi mağdur edelim diye bir düşünceleri mi var? Böyle Bir konunun hayata geçirilmesi mümkün değil. Başta olimpiyat şampiyonu büyüklerimiz, federasyon başkanımız asrın sporcusu Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonumuz Hamza Yerlikaya ve dünya spor platformunda görevleri olan Türk delegasyonunun güreş konusunda yapılan böylesine ayak oyunlarını bozacaklarından hiç şüphem yoktur" diye konuştu.

Yorumlar (0)