banner212

banner211

Güreş Sevdalısı Bir Emniyet Müdürü

Sakarya Emniyet Müdrürü Mustafa Aktaş'ın eski bir güreşçi olduğu arkadaşımız Suat Beyenal olan görüşmesin ortaya çıktı.

Salon 03.08.2012, 09:56
Güreş Sevdalısı Bir Emniyet Müdürü
banner218
Sakarya Emniyet Müdrürü Mustafa Aktaş'ın eski bir güreşçi olduğu arkadaşımız Suat Beyenal olan görüşmesin ortaya çıktı. Aktaş güreş yaptığı yıllarda birincilikler kazanmış bir güreşçi olduğu öğrenildi

 

Yeni Sakarya Spor yazarı ve Dünya Güreş Federasyon (FİLA) Honore Süperior Güreş Hakemi arkadaşımız Suat Beyenal, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş ile makamında yaptığı sohpet anında söz spordan açılınca Müdür Mustafa Aktaş kendisinin Lise yıllarında Güreş yaptığını ve her spor dalını sevdiğini ancak Güreş'i daha çok sevdiğini söyleyince  Aktaş'ın Güreş'çiliği ortaya çıktı.

LİSE YILLLARINDA

Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş Güreş sporunu çok sevdiği için Malatya İl'inde okuduğu Lise yıllarında ( 1976-1977) Güreş yaptı ve Önce Malatya sonrada Bölge birinciliklerinde Şampiyon oldu. Aktaş  Türkişye Şampiyonasına gidecekken çok ilginç bir neden ile gidemedi ve hem madalyadan oldu hemde Güreşi bırakmak zorunda kaldı.

ANNESİ İSTEMEDİ

Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş Güreşe devam edip etmediği konusunda ise ilginç gelişmeleri şöyle anlattı. "Ben çok istiyordum ancak Annem Güreş yapmamı istemedi. Güreş çok, güç ve ağır bir spor dalı olduğu için o zamanlar Annem benim rakiplerim karşısında zor durumlarda  kalmamı istemedi herhalde.Tam Türkiye Şampiyonasına gidecektik,kendisini ikna edemedik. Bende halen hayatta olan çok sevdiğim Anne'mi kırmamak için Güreşe devam edemedim.  Yaşadığım İl ve Bölge Şampiyonlukları bana hatıra kaldı.

MUSTAFA AKTAŞ KİM ?

1961 yılında Malatya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya'da tamamladı. 1986 yılında Polis Akademisi'nden mezun olduktan sonra sırasıyla İzmir, Elazığ, Muş, Sakarya illerinde İstihbarat, Terörle Mücadele ve Kaçakçılık birimlerindeçalıştı.
1995-1998 yılları arasında Kahire büyükelçiliğinde Ataşe olarak görev yaptı. Yurt dışı görevi dönüşünde Sakarya Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü iken 2. kez şark görevini ifa etmek üzere Sivas iline atandı. 2003 yılında, İl Emniyet Müdürlüğü öncesi son görev yeri olan İstanbul'da Mali Şube Müdürü olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla; Mali, Güvenlik ve Organize Şubelerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
2009 Temmuz ayında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Polis Başmüfettişi olarak İstanbul bölgesinde görevli iken, Tokat İl Emniyet Müdürlüğüne emniyet müdürü olarak atandı. 23.11.2011 tarihi itibariyle Sakarya İl Emniyet Müdürü olarak göreve başladı. Halen görevine devam ediyor. Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Aktaş, Arapça ve İngilizce bilmektedir. 

Yorumlar (0)