Güreşçiler Karapürçek'te buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yağlı Güreş Takımı sporcuları ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Spor Kulübü güreşçileri Sakarya Karapürçek'teki tesislerde yaptıkları antrenmanla bir araya geldiler.

Salon 03.06.2022, 11:07 SporExpres
Güreşçiler Karapürçek'te buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yağlı Güreş Takımı sporcuları ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Spor Kulübü güreşçileri Sakarya Karapürçek'teki tesislerde yaptıkları antrenmanla biraraya geldiler.

KARDEŞ KULÜP

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü Altyapı Antrenörlerinden aslen Sakarya Akyazı kökenli Hamit Altun öğrencileri ile birlikte, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreş Kulübüne bağlı tecrübeli güreş ustası Mustafa Çelik'in öğrencileri ile birlikte Karapürçek'te güzel bir antrenman gerçekleştirdiler.

KAPIMIZ AÇIK

Antrenman sonunda açıklamalarda bulunan Çelik, "Yavaş yavaş Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin tarihine yaklaşıyoruz. Bütün çalışmalarımızı Kırkpınar'a odaklı olarak gerçekleştiriyoruz. Bugün, yıllarca beraber dualı çayırlarda mücadele ettiğimiz Hamit Altun hocamla güzel bir antrenman gerçekleştirdik. Hamit hocamda aynı benim gibi, kendini Ata sporumuz güreşe adamış bir insandır. Her iki kulübümüz adına verimli ve eksiklerimizi görmemiz açısından iyi bir antrenman yaptık. Kendilerini tesislerimizde ağırlayıp, aynı minderde ter akıtmaktan inanılmaz mutlu olduk. Hocama ve ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum." dedi.

Yorumlar (0)