banner212

banner211

Güreşte Seçmeler Tamamlandı

Serbest ve grekoromen stilde gerçekleştirilen Yıldızlar ve Gençler Güreş İl Seçmeleri sona erdi.

Salon 24.01.2018, 18:40 24.01.2018, 18:41 UTKU KAYNAR
Güreşte Seçmeler Tamamlandı
 Serbest ve grekoromen stilde gerçekleştirilen Yıldızlar ve Gençler Güreş İl Seçmeleri sona erdi.


Lütfü Yaman Spor Salonunda yapılan Güreş İl Seçmelerinde ilk gün seçmelerine 15-16 Yaş Yıldızlar greko-romensitilde  , 18-20 Yaş Gençler Serbest sitilde , 2. Gün seçmelerinde ise Yıldızlar serbest, Gençler ise greko-romen sitilde minderde madalya aradılar.  Müsabakalar öncesinde ise Uluslararası Güreş hakemi Mehmet Soyalp , değişen güreş kuralları ile ilgili sporcuları bilgilendirdi.

         
Güreş İl Temsilcisi Secati Eker; Sakarya Güreş Camiası olarak , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’e  skorboard, kamera ve yazıcı desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz. İl Seçmelerinde başarılı olan sporcularımız 1-4 Şubat 2018 Tarihleri arasında Bilecik’te yapılacak olan Güreş Grup müsabakalarına katılacaktır” şeklinde konuştu.

         
Yıldızlar Grekoromen Sitilde yapılan müsabakalara 4 takımdan 23 sporcu katıldı. Hendek Güreş İhtisas Kulübü 245 puanla 1., Ada Spor Kulübü 85 puanla 2., Akyazı Belediye Spor Kulübü ise 20 puanla 3. Oldu. 5 takımdan 31 sporcunun mindere çıktığı Yıldızlar Serbest sitilde ise Akyazı Belediyesi 200 puanla 1., Erenler Güreş S.Kulübü 145 puanla 2., Pamukova Güreş İhtisas Kulübü 42 puanla 3. Oldu.

          4 Takımdan 11 sporcunun katıldığı Gençler Grekoromen Sitilde Hendek Güreş İhtisas Kulübü 15 puanla 1.,Adaspor 25 puanla 2., Boybeyi Spor Kulübü 20 puanla 3. Olurken, 6 takımdan 27 sporcunun mindere çıktığı gençler serbest sitlide ise Pamukova Spor Kulübü ve Akyazı Belediyesi Spor Kulübü 85’er puan, Erenler Belediyesi 65 puan topladı.

 

 

Yıldızlar Grekoromen Sonuçları

45 Kg.

1- Berat Büyüktazim

2- Erhan Algan

48 Kg.

1-Görkem Erdoğan

2-Osman İlaslan

51 Kg.

1-Ömer Faruk Başar

2-Ekrem Erdem

3-Hazım Ölçer

55 Kg.

1-Mükremin Aktaş

2-Eray Pilavcı

60 Kg.

1-Kürşatcan Kaya

2-Furkan Zırın

3-Yiğit Yusuf Cebeci

65 Kg.

1-Serhat Kırık

2- M.Berat Bektaş

71 Kg.

1-M.Semih Büyükçınar

2-Erhan Kuş

80 Kg.

1-Hamza Dişli

92 Kg.

1-M.Emre Helvacı

2-Ertuğrul Civelek

110 Kg.

1-Berat Yüce

2-Ersin Sarı

 

Yıldızlar Serbest Sonuçları

45 Kg.

1-Yusuf Sayılı

2-Yaser Atmaca

48 Kg.

1-Erhan Algan

51 Kg.

1-Osman Akyol

55 Kg.

1-M.Talha Beşir

2-Abdullah Çapoğlu

3-Emirhan Yalçınkaya

60 Kg.

1-Nurillo Shermatov

2-Y.Emre Beşir

3-Emre Yılmaz

65 Kg.

1-Semih Karagöz

2-M.Emin Gül

71 Kg.

1-Abdurrahim Kutlu

2-Utku Teke

3-M.Ali Ceylan

80 Kg.

1-Semih Curoğlu

2-Mert Güz

3-Hasan Bayrakoğlu

92 Kg.

1-Yusuf Ceylan

2-Mahmut Düzcan

3-Y.Muhammed Taş

110 Kg.

1-Emirhan Tekin

2-Berkay Dilber

 

Gençler Grekoromen sonuçları

57 kg.

1-Mükremin Aktaş

60 Kg.

1-Kürşatcan Kaya

2-Furkan Zırın

63 Kg.

1-Serhat Kırık

2-İsmail Yavuz

67 Kg.

1-Mahmut Kara

82 Kg.

1-Hamza Dişli

87 Kg.

1-Emirhan Ertürk

97 Kg.

1-Berat Yüce

 

Gençler Serbest sonuçları

57 Kg.

1-Yunus Aruz

2-Nurilla Shermatov

3-Soner Cançekiç

61 Kg.

1-İsmail Yavuz

2-Cihan Desteci

65 Kg.

1-Enes Çakmak

2-M.Ali Selvi

70 Kg.

1-M.Enes Kösemusul

2-Cengizhan Yazıcı

3-Enes Akın

74 Kg.

1-Yılmaz Yıldız

2-Aslan Salekh

3-Osman Kaya

79 Kg.

1-Semih Curoğlu

2-Yusuf Güler

86 Kg.

1-M.Celil Alparslan

92 Kg.

1-Asımcan Toklu

2-Ogün Balta

97 Kg.

1-Yusuf Ceylan

2-Umutcan Gür

125 Kg.

1-Yakuphan Çubukcu

2-Arda Taşpınar

3-İsmail Hakkı Onur

 

Yorumlar (0)