banner212

banner211

Halter ve Kano sporcusu Suat destek bekliyor

Engelli sporcular Halter  Türkiye 3 ncüsü, Kano'da ise Şampiyonaya hazırlanan 16 yaşındaki Yunus Emre Çok programlı  Lisesi öğrencisi Suat Güven "Şampiyon olmak için var gücümle çalışıyorum.

Salon 21.03.2012, 11:43
Halter ve Kano sporcusu Suat destek bekliyor
banner218
Engelli sporcular Halter  Türkiye 3 ncüsü, Kano'da ise Şampiyonaya hazırlanan 16 yaşındaki Yunus Emre Çok programlı  Lisesi öğrencisi Suat Güven "Şampiyon olmak için var gücümle çalışıyorum.Bana destek olacak sponsor arıyorum" diye spor severlere açık davet yapıyor.

Başarılı sporcu

Suat doğumdan engelli.Raporlarına göre engel durumu yüzde 63,ancak bu oran Suat'ı hiçbir şekilde durdurmuyor  ve bir kenara çekilip hayata küstürmüyor. Kendisini Spor'a vermiş ve azmi ile çok çalışıp 2011 yılında Ankara'da yapılan engelliler HalterTürkiye Şampiyonasında üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başarmış. Suat ayni zamanda Kano sporunda bıkmadan usanmadan çalışma yapıyor ve Sapanca Göl'ünde Kano'su ile adeta kuğuları imrendirecek şekilde görüntü veriyor.

Yeni Yarışmalara gidecek

Suat'ın en büyük desteği babası Bilal Güven. Emekli olan Bilal Güven oğlunun Spor sayesinde hayata tutunduğunu belirterek "Engel oranı kendisini hiç etkilemiyor. Engellilerin Halter kaldırması özel donanımla oluyor.Ben bunları öğrendim ve kendisine yarışmalarda yardımcı oluyorum. Antrenörü Milli sporcu Gürhan Salman kendisini çalıştırıyor.Suat'ın bu yıl  Nisan ayında Muğla Köyceğiz, Mayıs ayında Hatayda Halter ve Kano Şampiyonaları var.İmkanlarımız çok kısıtlı bu nedenle Spor sever kişi ve kuruluşlarımızdan Sponsorluk bekliyoruz" diyor.

Salih Koşu'dan malzeme desteği

Suat Güven'i Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu makamında ağırladı ve kendisine malzeme desteğinde bulundu. Salih Koşu engelli sporcu Suat'ı azmi ve başarısından dolayı kutladı.

Suat Beyenal

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)