Hedef Olimpiyat Şampiyonluğu

Konya’da yapılan U21 Dünya Karate Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcusu Yusuf Eren Temizel, gazetemizi ziyaret ederek başarısını paylaştı.

Salon 11.11.2022, 13:35 SporExpres
Hedef Olimpiyat Şampiyonluğu

Konya’da düzenlenen U21 Dünya Karate Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak tarih yazan 16 yaşındaki milli sporcumuz Yusuf Eren Temizel, antrenörü Nurkan Kayacık’la birlikte Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’ni ziyaret etti. İlk kez dünya şampiyonasında mücadele eden ve altın madalya kazanarak ülkemizin gururu olan Yusuf Eren Temizel emeğinin karşılığını alarak çok mutlu olduğunu söyledi.

AVRUPA VE OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

Milli sporcu Yusuf Eren Temizel, Şubat ayında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na rotasını çevirdi. Bundan sonraki hedefinin Avrupa ve Olimpiyatlarda zirveye çıkmak olduğunu söyleyen Temizel, “U21 kategorisinde önümde daha 5 yıl var. Hedefim Olimpiyat şampiyonluğu. Bunun için çalışacağım. 2028 yılında büyükler kategorisinde orada yer almayı arzuluyorum. Planlarımı bunun için yapıyorum. Tabi ki oraya kadar Avrupa ve Dünya Karate Şampiyonalarında yer alıp madalyalarıma yenilerini eklemek istiyorum. Umarım bunda başarılı olurum” şeklinde konuştu.

YUSUF EREN BİZLERİ YANILTMADI

Ülkemizin ve ilimizin karatedeki başarılı antrenörü Nurkan Kayacık bir sporcusunun daha altın madalya kazanmasının haklı gururunu yaşıyor. Hendek Belediyesi Karate Takımı’nda sayısız Avrupa ve Dünya şampiyonu sporcular yetiştiren Kayacık, duygularını şu ifadelerle dile getirdi: “Yusuf Eren’le bir altın madalya daha kazandık. Kısıtlı imkanlarımıza rağmen çok iyi çalışarak bu şampiyonaya hazırlandık. Yusuf Eren’i kutluyorum. Bizleri yanıltmadı ve başarısıyla hepimizi gururlandırdı. Yusuf Eren’in önünde inşallah başarılı çok uzun yıllar var. Şimdi önümüzde Avrupa Şampiyonası var. İnşallah Avrupa şampiyonasına da en iyi şekilde hazırlanıp altın madalya hedefine ulaşacağız” dedi.

Yorumlar (0)