banner212

banner211

Hendek Şampiyonu Bağrına Bastı

Dünya Şampiyonu Serhat Kırık Hendek’te ilçe turu attırılarak, omuzlarda taşındı

Salon 14.07.2018, 15:26 UTKU KAYNAR
Hendek Şampiyonu Bağrına Bastı

Hırvatistan’da yapılan Yıldızlar Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonası’nda 60 kiloda Dünya Şampiyonu olan,Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Sporcusu Serhat Kırık, Hendek’te coşkuyla karşılandı.

Hendek Belediyesi önünde yapılan törene 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Murat Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, antrenörler Sefer Sarı, Zafer Başer, Bekir Yılmaz, sporcular, aileler ve vatandaşlar katıldı.

Sporcular kolay yetişmiyor

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Dünya Şampiyonu Serhat Kırık’ı tebrik ederek “ Hendek bumeydanlarda bu törenlere alıştı. Bu mutluluğu bizlere yaşatan İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinleten ve bayrağımızı dalgalandıran sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bu sporcularımız kolay yetişmediler. Hendek ilçemizde 25. Dönem Milletvekilimiz Ali İnci'nin kurmuş olduğu Güreş İhtisas Kulübünde birçok şampiyonlar yetiştirdik. Dünya Şampiyonasına 10 sporcu  katıldı ve bunların üçü Hendek Güreş İhtisas Kulübü sporcularıydı, bu çok gurur verici bir durum.  Spora ve sporcularımıza destek vermeye devam edeceğiz. Başarıları da hep birlikte göreceğiz. Sporcularımız yetiştiren, antrenörlerimizi, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. İlçemize hayırlı olsun “ dedi.

Konuşmaların ardından, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü,  Dünya Şampiyonu Serhat Kırık’ı ödüllendirdi. Dünya Şampiyonası’na katılan diğer sporcular Berat Büyüktazim ve Mükremin Aktaş’ı da altınla ödüllendirdi. Sporcuları siyasi parti temsilcileri, işadamları ve vatandaşlar da Dünya Şampiyonu Serhat Kırık’a hediye takdim ettiler.

Program sonunda dev ekrandan şampiyonluğun hikayesi slayt olarak yayınlanarak vatandaşlar tarafından izlendi.

Yorumlar (0)