banner212

banner211

Hendek Yaz Spor Okulları sona erdi

“Hendek Belediyesi Yaz Spor Okulları” sertifika töreni ile son buldu.

Salon 13.08.2013, 13:28
Hendek Yaz Spor Okulları sona erdi
banner218

17 Haziran’da Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nın katılımıyla gerçekleşen “Hendek Belediyesi Yaz Spor Okulları” açılış programı  düzenlenen sertifika töreni ile son buldu.


13 branştta toplamda 1400 öğrencinin faaliyette bulunduğu yaz spor okulu, Hendek Atatürk Stadyumu’nda  sertifika töreni düzenlendi.


Çocuklar geleceğimizdir onlara sahip çıkalım

Programın açılış konuşmasını yapan  Hendekspor Kulüp Başkanı Feyzullah Köstereli, Hendek Belediyesi tarafından  14 yıldır düzenlenen spor okullarına bu yıl 1400 öğrencinin kayıt yaptırdığını ve eğitim aldıklarını belirtti. Köstereli “   Çocuklarımız bizlerin geleceğidir, çocuklarımızı sahiplenmeliyiz. Bu amaçla çıktığımız yolda, amacımızın gerçekleştiğini   bugün burada yaşıyoruz. Türkiye  Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya yaz spor okulumuzun açılışında,  ‘Hendek sporda çok şeyleri aşmış bir bölge, Türkiye ve Dünya Şampiyonları çıkartmakla kalmamış onların bu başarılarını ödüllendirmek sureti ile başarı çıtalarını daha da yükseltmelerine vesile olmuştur. Bugünde  Hendek olarak rotasını Olimpiyatlara çevirmiş. Görünen o ki Hendek bu destekle amacına ulaşacaktır. Buradaki imkanlar ve tesisler çok ilimizde yok bu anlamda Hendek Belediye Başkanımız Ali İnci’yi tebrik ediyorum.’  demişti. Hep birlikte bu başarıları görüyoruz “ Dedi.

Hedef Olimpiyat Şampiyonluğu

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, muhteşem bir açılışla yapılan yaz spor okulunun başarıyla tamamlandığını belirterek “ Çocuklarımızı eğiten hocalarımızı kutluyorum, tebrik ediyorum. Bende sporun içersinden geliyorum ve hedefimizi büyük tuttuk. Allah’a şükürler olsun bugün bu çalışmalarımızın sonuçlarını görüyoruz. Çocuklarınızın nereden nereye nasıl geldiklerini iyi etüt ediniz. Hendek’de  Avrupa ve Dünya şampiyonları ile aynı  kaldırımda yürüyoruz. Onları yetiştiren hocalarımız çocuklarımızın bu duruma gelmelerine katkı sağlıyorlar. Avrupa Şampiyonu olan gençlere araba, Dünya Şampiyonu olan gençlerimize ev vermek sureti ile ödüllendirerek, gençlerimizi spora teşvik ediyoruz. Bundan sonraki tek hedefimiz Olimpiyat Şampiyonluğu kazanmak olacaktır “ Dedi.

Olimpiyat kapısını araladık

Başkan İnci, Dünya  üçüncülüğünü  kazanan  Ensar Karabacak ve en son Bulgaristan da  22.cisi yapılan Dünya İşitme Engelliler Olimpiyat Şampiyonası’nda Karate dalında kürsüye çıkma başarısı göstererek Dünya üçüncülüğünü elde eden   Rümeysa Akyüzlü’yü  yanına alarak, alt yapısı güçlü bir Hendek ve onun başarılı sporcularından Dünya ve Olimpiyat şampiyonluğu, beklediğini söyledi.

Sporcular çalışmalarından kesitler sundu

Konuşmaların ardından  Hendek Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda eğitim gören öğrencilerinden Muay Thai spor okulu öğrencilerinin hocaları ile   yaptıkları gösteriler velilerden büyük alkış aldı.

Etkinlik sonunda şampiyonlar ile birlikte  gökyüzüne Türk Bayrağı motifli ve mavi beyaz renklerden oluşan balonlar gökyüzüne salındı.

Bayram harçlığı

Program sonunda,  2013 yılı Yaz Spor Okulunda eğitim gören çocuklara katılım belgesi  ve madalyalarının verilmesinin yanı sıra, Başkan İnci, çocuklara bayram harçlıklarını vererek bayramlarını kutladı. 

banner220
Yorumlar (0)