banner212

banner211

Hendekli güreşçiler tarih yazıyor

Gençler Okullar arası Güreş Türkiye Şampiyonasında şampiyon olan Hendek Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporcuları Abdulsamet Başar ve Serhat Kırık’ı cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.

Salon 04.03.2016, 10:40 04.03.2016, 10:47 UTKU KAYNAR
Hendekli güreşçiler tarih yazıyor
banner218
 Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Bartın ilinde gerçekleştirilen 49 İl’in katıldığı Gençler Okullar arası Güreş Türkiye Şampiyonasında şampiyon olan Hendek Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporcuları Abdulsamet Başar ve Serhat Kırık’ı cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.

49 il arasında üçüncü oldu

Bartın ilinde gerçekleştirilen 49 İl’in katıldığı Gençler Okullar arası Güreş Türkiye Şampiyonasında okul olarak üçüncü olan Hendek Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporcuları Abdulsamet Başar ve Serhat Kırık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Okul Müdürü Umur Çeşme ve Antrenör Zafer Başar ile birlikte Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü makamında ziyaret etti.

Başarı bireysel değildir

Genç sporcuları kutlayan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Antrenör Zafer Başar ve Okul Müdürü Umur Çeşme’ye de genç sporcuların yetişmesinde gösterdikleri özverili çalışma nedeni ile teşekkür etti. Bartın İlinde gerçekleşen okullar arası Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan Abdulsamet Başar ve Serhat Kırık’ın İlk defa yapılacak olan Dünya Okullar arası güreş şampiyonasında ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceklerini inandığını ifade eden Başkan İrfan Püsküllü,” Hiçbir başarı bireysel değil değildir, tüm başarılar kollektif çalışmanın ürünüdür. Burada okul müdürümüz, antrenörümüz, sporcularımız ve sporcularımızın ailelerinin uyumlu ve inançlı çalışmalarının sonucunu görüyoruz. Hepsini tebrik ediyorum. Sporcularımıza güvenimiz tam, inşallah Dünya Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönecekler” dedi. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, şampiyonları cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. 

Yorumlar (0)