banner212

banner211

Hendekli Güreşçiler Türkiye İkincisi

Hendekli Güreşçiler  Okullar arası Gençler (B) Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında Türkiye ikincisi olma başarısını gösterdi

Salon 14.03.2019, 09:59 14.03.2019, 10:01 UTKU KAYNAR
Hendekli Güreşçiler  Türkiye İkincisi
banner218

Didim’de düzenlenen Okullar arası Gençler (B) Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında Hendek Türkiye ikinci oldu. Toplam 35 ilden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden 1 olmak üzere 36 takım turnuva ya 165 sporcu katıldı. 


Kıran kırana geçen müsabakalarda Hendekli güreşçiler 35 Takımı geride bırakarak Türkiye ikincisi olurken minderde fırtına gibi estiler. 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya alan Hendekli güreşçiler 116 puan alarak şampiyonayı ikinci tamamladılar.


Cihan Yaşar 48 Kg’da Türkiye Birincisi (Hendek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi), Berdan Adsız 92 Kg’da Türkiye Birincisi (Hendek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi) Eyüp Çiftçi  80 Kg’da Türkiye İkincisi (Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Cengizhan Dağ 60 Kg’da Türkiye 3.’sü, Ali Tuğra Akkoç 120 Kg’da Türkiye 3.’sü (Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Birlikte başardık
Antrenör Zafer Başar, sporcuları ile gurur duyduğunu belirterek, “Hiçbir başarı bireysel değil değildir, tüm başarılar kollektif çalışmanın ürünüdür. Burada okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, sporcularımız ve sporcularımızın ailelerinin uyumlu ve inançlı çalışmalarının sonucunu görüyoruz. Ben buradan Kaymakamımıza, belediye başkanımıza, ilçe milli eğitim müdürümüze,  okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. " dedi. 


 

Yorumlar (0)