Hendekli Güreşçiler Türkiye Şampiyonu

 U11-U13 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası Şanlıurfa'da 13-16 Temmuz 2023 tarihlerinde 47 il'den 850 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Şampiyona ilimizi temsil eden Hendek Olimpik Spor Kulübü güreş takımı U13 ve U11’de iki önemli başarıya imza attı. Hendek Olimpik Spor Kulübü güreş takımı turnuvaya damgasını vurarak takım halinde U13 kategorisinde Türkiye Şampiyonu, U11 kategorisinde de Türkiye İkincisi olarak çifte kupa sevinci yaşadı.

Salon 17.07.2023, 18:07 SporExpres
Hendekli Güreşçiler Türkiye Şampiyonu

MADALYALARI TOPLADILAR

Hendek Olimpik Spor Kulübü güreş takımı turnuvanın en teknik ve en başarılı kulübü olarak da takdir edildi. Şampiyonluğu getiren sporcularımız U11 kategorisinde 41 Kg Yiğit Tamer Taşkın ile 62 Kg Aras Çelik Türkiye Şampiyonu, 44 Kg Yunus Akyıldız ile 57 Kg Muhammed Emin Aslan Türkiye Üçüncüsü oldu. U13 kategorisinde 41 Kg Eren Cin Türkiye İkincisi, 44 Kg Eymen Çolak, 62 Kg Eymen Türk ile 78 Kg Efe Demir Türkiye Üçüncüsü oldu. Hendek Olimpik Spor Kulübü başkanı Feyzullah Köstereli; Alınan şampiyonluk kupalarının üzerimizde büyük emekleri olan, kulübümüzün kurucusu ve onursal başkanı sayın Milletvekilimiz Ali İnci'ye hediye ediyoruz’’ dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ.

Başkan Köstereli ayrıca şampiyonluğa giden yolda bizlere olan güven ve desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce'ye, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç'a, Büyükşehir Spor Daire Başkanı İlhan Şerif Aykaç'a, Büyükşehir Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi'ye, sporcularımızın yetişmesinde büyük emekleri olan değerli antrenörlerimize, destek personeli arkadaşlarımıza ve onları bugüne getiren değerli ailelerimize maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Şampiyonluk Sakarya'mıza Hendek'imize hayırlı olsun diyerek sözlerini sonlandırdı. / Mehmet Kavis

Yorumlar (0)