banner212

banner211

İsveç Milli Takımı Hendek’te

Zafer Turnuvası için Türkiye’ye gelen İsveç Güreş Yıldız Milli Takım sporcuları Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü’nde kamp yaptı.

Salon 05.04.2018, 00:18 06.04.2018, 23:29 UTKU KAYNAR
İsveç Milli Takımı Hendek’te
 

Zafer Turnuvası için Türkiye’ye gelen İsveç  Güreş Yıldız Milli Takım sporcuları Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü’nde kamp yaptı. İsveçli güreşçiler Büyükler Dünya Şampiyonu Metehan Başar ve U23 Avrupa Şampiyonu Yunus Emre Başar ile de bir araya geldiler.

Hendek’i tercih ettiler

Zafer Turnuvası'na katılacak olan İsveç Yıldız Milli Güreş Takımı kamp yapmak için Hendek Güreş İhtisas Kulübünü tercih ettiler. Türkiye’ye gelmeden önce güreş spor kulüplerini araştırdıklarını söyleyen İsveç Milli Takım Antrenörü JanneÖhlen “Hendek Güreş İhtisas Kulübü’nün 4 yıldır alt yapıda Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalya çıkarmaları bizi çok etkiledi. Altyapı çalışmalarını görmek için burayı tercih ettik. Antrenmanlardan ve tesisten çok memnun kaldık, tekrar geleceğiz. Burada başta Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü başta olmak üzere hocalarımıza ve sporculara teşekkür ediyoruz.” Dediler.

Sporcularımızın başarılarından mutluyuz

İsveç milli takımını Hendek’te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllütesisleşmenin önemine dikkat çekerek Türk güreşinin ve Hendekli sporcularımızın başarıları bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Sizlere bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)