banner212

banner211

Judo'da Zafer Kupası Coşkusu

Sakarya Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Uluslararası Judo Turnuvası sona erdi.

Salon 19.08.2018, 12:12 UTKU KAYNAR
Judo'da Zafer Kupası Coşkusu

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 8'incisi yapılan 30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Uluslararası Judo Turnuvası Kapanış Törenine sporcular ödüllerine kavuştu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Vali Vekili Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, daire müdürleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

584 SPORCU YARIŞTI

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan ile Ukrayna’dan 584 sporcunun katıldığı turnuvada; minikler, yıldızlar, ümitler ve gençler (kız-erkek) kategorisinde büyük bir çekişme yaşandı. Yurtiçinden Kocaeli, İstanbul, Karaman, Yalova, Mardin, Kütahya, Konya, Kırıkkale, Şanlıurfa, Yozgat, Bursa, Iğdır, Bilecik, Balıkesir, Zonguldak ve Ankara’dan gelen sporcular katılırken, ilimizden de minikler kategorisinde 80, yıldızlar kategorisinde 48, ümit ve gençler kategorisinde 39 sporcu olmak üzere toplam 167 sporcu madalya için mindere çıktı.

50 BİN LİSANSLI SPORCUMUZ VAR

Sakarya'da 50.441’i lisanslı 10.872 faal sporcumuz olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Judo branşında 10 faal kulübümüzde 2.037 lisanslı sporcumuzun mücadele ettiğini, Judo yapan toplam faal sporcumuzun ise 652 olduğunu ifade etti.

30 Ağustos Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında yurtiçi ve yurtdışından Valilik Kupası Uluslararası Judo Turnuvası için ilimize gelen sporcularımızı misafir etmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Vekili Dınkırcı, “Bu programa emek ve destek veren herkesi yürekten tebrik ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)