banner212

banner211

Judo Zafer Kupası Sakarya'da

Uluslararası 30 Ağustos Zafer Haftası Kupası Judo Şampiyonasına Sakarya ev sahipliği yapacak

Salon 20.08.2013, 13:13
Judo Zafer Kupası Sakarya'da
banner218

Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Türkiye Judo Federasyonu Sakarya İl temsilciliği faaliyet programı içinde yer alan Sakarya’ya yakışan uluslararası 30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Judo Şampiyonasına Sakarya ev sahipliği yapacak

 

Serdivan ilçesinde modern bir şekilde yapılan 5 bin seyirci kapasiteli Kapalı Spor Salonu dev şampiyonaya ev sahipliği yapacak. 31 Ağustos  1 Eylül tarihileri arasında 2 gün sürecek olan Uluslar arası Judo Şampiyonasında geri sayım başladı. Serdivan Spor Salonunda Judocular ilk kez böyle bir büyük organizasyon düzenleyecek. Sakarya’nın böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği ve sınavını çok sayıda ulusal basın ve Federasyonun, üst düzey il yöneticilerin katılması bekleniyor.

 

Bugüne kadar Milli Judocu ve Milli takım antrenörü ve de Sakarya Judo İl Temsilcisi görevini yürüten Bayram Akdemir’in gayretleriyle yapılan organizasyonların en büyüğü Zafer Haftasında gerçekleşecek. Bu kez Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bu büyük organizasyona el atarak Sakarya’nın ve Türkiye’nin tanıtımı için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ve turnuvayı resmi olarak üstlendi.

 

Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün spor sevgisi, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün ve Sakarya Judo İl Temsilciliğinin gayretleriyle ilimize kazandırılan uluslar arası organizasyon da her şey fazlasıyla düşünüldü. Vali Büyük “madem ki bu müsabaka geleneksel hale geldiyse bunu Büyükşehir ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile beraber yapalım” demesiyle birlikte çalışmalar da sona gelindi. 30 Ağustos resmi programına konululan uslular arası Judo Turnuvası tam 2 gün sürecek. Yaklaşık 1500 sporcunun katılması beklenilen büyük organizasyona 5 ülkenin de geleceği belirtildi.

 

Türkiye’den 30 ilin davet edildiği uluslar arası Judo Turnuvasına 1500 sporcunun katılması beklenirken, 10 yabancı ülke de turnuvaya katılacağını Judo İl temsilciliğine bildirdiği öğrenildi. Yabancı ülkeler arasında Ukrayna, Yunanistan, Azerbaycan, Çeçenistan, Bulgaristan, Kırgızistan, Macaristan yer alıyor. Süper Minik, Minik, Yıldız ve Ümitler olmak üzere toplam 4 kategori de gerçekleşecek olan muhteşem organizasyonla ilgili tüm çalışmalarda sonuna gelindi.

 

Yaklaşık 1 aydır turnuva için çalıştıklarını kaydeden Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemır “çocuklarımız için çok önem taşıyan judoyu Unesko’da benimseyerek tavsiye de bulunmasıyla birlikte judo sporunu çocuklara armağan etti. Değerli sayın Valimizin bu spora verdiği önem ve destekten dolayı sporcu velisi ve judo il temsilcisi, spor adamı olarak çok memnun ve minnettarım. Kendisine Judo ailesi olarak çok teşekkür ederiz. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürüm Salih Koşu’ya, Büyükşehir Belediye Başkanım sayın Zekı Toçoğlu’na son yılların en büyük turnuvası olmasını beklediğimiz organizasyonda yanımızda olup desteklerini esirgemedikleri için şükranlarımızı sunuyorum. Bizlerde gece gündüz çalışıp turnuvanın Sakarya’ya yakışır şekilde olması için özverili bir şekilde çalışan antrenörlerimiz, velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)