banner212

banner211

Judocular Bulgaristan'da madalya ile döndü.

Bulgaristana giden Akyazı ve Karapürçekli judocular 3 altın madalya kazandırdılar

Salon 20.11.2019, 17:18 20.11.2019, 17:47 UTKU KAYNAR
Judocular Bulgaristan'da madalya ile döndü.
banner218

16-17 Kasım’da Bulgaristan’ın Sofya şehrinde yapılan XVI. Uluslararası OLİMPİA Judo Turnuvasında Ayşe Aybüke Aydın, Bartu Can ve  Gökçe Güneş şampiyon oldu.

15 ÜLKE KATILDI

Büyük Organizasyona; Neslihan Can ve Pınar Batman nezaretinde  Sofya’da ülkemizi temsil eden sporcularımız Kürsüde Bayrağımızı dalgalandırdı. Süperminikler Kategorisinde Ayşe Aybüke Aydın ve Bartu Can, Yıldızlar Kategorisinde Eyüp Güler; Ege Cesur; Alper Şahin, Ümitler Kategorisinde Irmak Kahveci; Gökçe Güneş; Sümeyye Aman; Murat Güler  ve Acartürk Uçar’ın yer aldığı Takımımız Üç Altın ve Bir Bronz madalya ile ülkemize döndü. İlk gün Ayşe Aybüke Aydın ve Bartu Can ülkemizi temsil etti.

İLK GÜN ŞAMPİYONLUKLARI

28 kg Süper minik Bayanlarda yarışan Ayşe Aybüke Aydın ilk turda Yunanistan; ikinci turda Romanya ve Finalde ise  Bulgar rakibi ile karşılaştı hepsini puan vermeden yenerek  Şampiyon oldu. 30 Kg Süperminik Erkeklerde yarışan Bartu Can ilk Turda Yunanistan; 2. turda ise Karadağlı rakibini yendi; 3. Turda Bulgar rakibine Golden score’da puan vererek repesaja düştü. 4. Turda Bulgaristan, 5. Turda Ukrayna ve 3. Lük Finalinde Romanyalı rakibini yenerek bayrağı kürsüye taşıdı.

GÖKÇE GÜNEŞ DE ŞAMPİYON

İkinci Günde Yıldız ve Ümitler kategorisinin müsabakalarında 48 kg Ümit bayanlarda 1. Turda Romanya; 2. Turda Ukrayna Finalde ise Bulgar rakibini yenerek bayrağımızı 1.lik kürsüsüne taşıdı. 52 Kg Ümit Bayanlarda ülkemizi temsil eden Gökçe Güneş ise ilk turda Karadağ; 2. Turda Yunanistan ve Finalde Moldovyalı rakibini yenerek Şampiyon oldu.

ÇOK İYİ BİR EKİP OLDUK

Antrenör Neslihan Can ve Pınar Batman, “Sporcularımızın çoğu ilk defa yurt dışı deneyimi yaşadılar bu yüzden bir hayli heyecanlı ve stresliydiler. Yine de harika bir performans sergileyerek hem bizleri, hem ailelerini, hem de ülkemizi gururlandırdılar. Her sporcunun en büyük heyecanı ülkesini temsil etmektir. Bu tecrübe onlara çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu fırsatı onlara sağlayan ailelerine; ve bize inanan destek veren herkese Teşekkür ediyoruz harika bir ekip olduk” dediler.

Yorumlar (0)