banner212

banner211

Judocular madalyalarına kavuştu

10 ilden toplam 558 judocu , 10 ayrı siklette mindere çıkıp madalya aradığı Judo turnuvası tamamlandı.

Salon 26.12.2016, 12:48 26.12.2016, 13:53 UTKU KAYNAR
Judocular madalyalarına kavuştu
banner218

İlimiz Judocular takım halinde , minik ve yıldızlar kategorisinde kupa almayı başardı.

        
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Judo Federasyonun ortaklaşa düzenlediği İllerarası 15 Temmuz Şehitler Judo Turnuvası sona erdi.


Atatürk Spor Salonunda yapılan Judo Turnuvasına ilimizin yanı sıra , İstanbul, Kocaeli, Bursa, Bolu, Bilecik, Kastamonu, Kütahya, Kırklareli ve Edirne’den Minik erkeklerde 222, minik bayanlarda 121, yıldız erkeklerde 125, yıldız kızlarda ise 90 judocu müsabakalarda başarı aradı.

Foto galeriye git
Müsabakalarda ilimizden Orhan Akdemir, Kudret Akdemir,  Turgut Altınışık ve Ömer Eyüplerin yanı sıra , Ankara , İstanbul , Eskişehir , Düzce ve Kocaeli bölgesi hakemleri görev yaptı.  


Minik erkekler takım halinde Kocaeli şampiyon, Bursa ikinci , Sakarya ve Bilecik üçüncü, minik kızlarda Sakarya şampiyon, Kocaeli ikinci, Bursa ve Bilecik üçüncü oldu.


Yıldız kızlarda Kocaeli şampiyon, Sakarya ikinci, Bursa ve Kütahya üçüncü , yıldız kızlarda ise Kocaeli şampiyon, Sakarya ikinci, Kütahya ve Bursa üçüncü oldu.


İlimiz sporcularından Zeynep S.Üstün, Betül Gedik, Beniz Yabalıoğlu, Irmak Kahveci , Zehra Altınay, Buse Yıldırım, Sümeyye Aman, Elif Azra Kulak,Ervanur Efe, Elif Nur Doğru, Betül Yavuz, Nilsu Kurucu, Asude Demir, Ceren Su İnce , Aziziye Kaymak , Yağmur Özkan, Sedanur Halat , Almina Çoruhlu,  Şule Özdemir ,  Eslem Esra Serbest, Yağmur Özcan,  Sedanur Kolat,  Muhammet Yıldırım, Yunus Yıldırım, Yusuf Kanter , Emirhan Hayırlı, Emirhan Karabaşoğlu,  Ömer Altınay, Yiğit Mert Sarı,  Musa Narin,  Emir Yıldız ,  Salih Pala, Mücahit Ayyıldız , Melih Topçu, Kerem Dönmez, A.Emin Özcan, ve O.Egehan Gezici madalya alan isimler oldular.Judo Müsabakaları sonunda madalya alan sporculara ödüllerini Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir, Judo Antrenör, hakem ve yöneticiler takdim etti.


Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir ; 15 Temmuz Şehitler Turnuvasına ilgi gösteren Başta Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel olmak üzere tüm katılımcılara , sporculara ve camiamıza teşekkür ediyorum. 2016 yılını Sakarya olarak zirvede tamamladık “ dedi.

Yorumlar (0)