Judoculardan çifte sevinç

Sakarya’yı  temsilen katılan başarılı sporcu Ezgi Topçu 40 Kiloda 1. Olurken, +73 kiloda Alperen Kondi 3. Olarak derece aldı. 

Salon 23.05.2022, 18:19 SporExpres
Judoculardan çifte sevinç

Türkiye Judo Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan “Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası” 13-14-15 Mayıs tarihlerinde Kahramanmaraş Merkez Spor Salonunda Düzenlendi. 63 ilden toplam 933 judo sporcusunun madalya için karşılaştığı şampiyonada Sakarya’yı  temsilen katılan başarılı sporcu Ezgi Topçu 40 Kiloda 1. Olurken, +73 kiloda Alperen Kondi 3. Olarak derece aldı. 

Çaybaşı Yeni Köy Judo Kulübü sporcularından Ezgi Topçu ve Alperen Kondi elde ettikleri başarı ile Sakarya Çaybaşı Spor Kulübü Başkanı Kemal Şimşek, Kulüp Hocası Beytullah Tatar’ı gururlandırdı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, ‘’ Hiçbir kurumdan faydalanmadan tamamen kendi imkanlarıyla başarı elde ettiler. Bu dereceler İlk değil son da olmayacak’’ ifadelerine yer verildi. Türkiye şampiyonu Sakaryalı sporcular millî takım formasıyla Eylül ayında Yunanistan da yapılacak Balkan şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.


 

Yorumlar (0)