Yıllardır istikrarla ilimiz adına aldığı başarılar ile ülkemizi temsil eden Karate branşı önemli bir turnuvaya (lig) ev sahipliği yaptı." />

banner212

banner211

Karate Bölgesel Ligi Kuruldu

Yıllardır istikrarla ilimiz adına aldığı başarılar ile ülkemizi temsil eden Karate branşı önemli bir turnuvaya (lig) ev sahipliği yaptı.

Salon 09.10.2012, 13:41
Karate Bölgesel Ligi Kuruldu
banner218

Yıllardır istikrarla ilimiz adına aldığı başarılar ile ülkemizi temsil eden Karate branşı önemli bir turnuvaya (lig) ev sahipliği yaptı.

 

Eskişehir, Yalova, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Bolu, Düzce, Sakarya ilerinden kulüplerin katılımı ile ilimiz önderliğinde bölgesel lig kuruldu. Turnuvaya 565 sporcu katılırken, tribünlerin veliler ve sporcular ile hınca lınç dolu olması da turnuvanın önemli bir unsuru idi.  Türk karatesine başarı lokomotifi olan sporcuları bu turnuvalarda yetişiyor. 8 ilden 48 hakemin, 29 antrenörün görev aldığı turnuva çok çekişmeli yarışmalara da sahne oldu. Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Salih Koşu ve Şube müdürü Bülent Kasım’ın desteklediği başarılı sporcuların Türk sporuna kazandırılması adına önemli olan ligin 2013 Haziran ayında bitmesi planlanıyor. Bugün dereceye giren sporculara madalyaları verilirken altı maç sonunda en çok puan alan sporcular kupa ile ödüllendirilecek. Bugün yapılan yarışmalara Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Salih koşu da katılarak başarılı sporculara madalyalarını verdi.

 

 

İlimiz antrenörleri Uğur Kobaş “il müdürü Salih Koşu ve şube müdürü Bülent Kasım, İl temsilcimiz Özcan Cesur ve as başkan Meydan Kobaş destekleri sayesinde ilimiz karate branşında diğer illere oranla bölgesel güç olma yolunda yürüyor. Bunda başta ilimiz antrenörlerinin birlikteliği önemli rol oynuyor. Dedi.


 

banner220
Yorumlar (0)