Karate Mili Takım seçmeleri Ferizli'de yapıldı

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Sakarya-Ferizli ilçesinde düzenlenen Sakarya Ümit Genç ve U21 yaş altı Türkiye Karate Şampiyonası İl seçmeleri ve il içi karate turnuvası sona erdi.

Salon 08.03.2022, 09:29 UTKU KAYNAR
Karate Mili Takım seçmeleri Ferizli'de yapıldı

Ferizli Belediyesi, Türkiye Karate Federasyonu, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Ferizli Salon Sporları Kulübü’nün katkılarıyla Ferizli Kapalı Spor Salonu’nda 5 Mart Cumartesi günü yapılan ve ilçelerden yaklaşık 400 sporcunun katıldığı turnuvada sporcular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için kıyasıya yarıştı. Sakarya’dan 12 spor kulübünün katıldığı turnuvada 30 hakem görev yaparken, 20 antrenör ise takımlarının başında yer aldı. Tamamlanan turnuvada dereceye giren sporcuların yer alacağı milli takım seçmeleri, Türkiye Karate Federasyonu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte gerçekleştirilecek.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara protokol tarafından madalyaları verildi. Madalya törenine, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli İlçe Emniyet Amiri Vekili Arif Akyüz, Ferizli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Aydön, Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Avrupa-Dünya Türkiye Merkez Hakem Kurulu Üyesi ve Olimpiyat Hakemi Uğur Kobaş katıldı.

Yorumlar (0)