banner212

banner211

Karate Milli hakem terfi sınavı yapıldı

Turnuvalar, Seminerler, Aday hakem kursu, Antrenör kursu derken ilimiz bir Karate faaliyetine daha ev sahipliği yaptı.

Salon 02.07.2016, 17:30 02.07.2016, 17:33 UTKU KAYNAR
Karate Milli hakem terfi sınavı yapıldı
banner218
 Turnuvalar, Seminerler, Aday hakem kursu, Antrenör kursu derken ilimiz bir Karate faaliyetine daha ev sahipliği yaptı.

 

Türkiye Karate Federasyonu ve Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Cumartesi günü Karate Milli hakem terfi sınavı Serdivan Sakarya Spor salonunda yapıldı.

 

Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü isteği ile ilimiz bölge hakemlerimin terfileri için yapılan sınavlara Sakarya ilinden 12, Kocaeli ilinden 1, Kuzey Kıbrıs Türkiye cumhuriyetinden 1, Bursa ilinden 2 bölge hakemi katıldı.

 

Sınav için Türkiye Karate federasyonu tarafından Avrupa Hakem kurul üyesi Uğur Kobaş, Türkiye Karate Federasyonu MHK başkanı Ahmet Şan görevlendirildi.

 

Avrupa Karate federasyonu hakem kurul üyesi Uğur Kobaş “Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğümüz ve Karate federasyonu destekleri İlimizde aday hakem kursu,1. Kademe Antrenör kursu ve en son Milli hakem terfi sınavı açtık.

 

Geçen geçtiğimiz günlerde ise Aday hakemlikten bölge hakemliğine terfi eden ilimiz hakemlerini federasyona bildirdik. Önümüzdeki aylarda ilimizde 2. ve 3. Kademe antrenör kursu açılmasını umuyoruz.

 

Karate branşımızın başarısı için elimizden gelen desteği ve girişimleri yapıyoruz. İlimiz antrenör, hakem ve sporcuları için her türlü faaliyet ilimize kadar geliyor. Şu anada Türkiye karate federasyonu nezdinde ilimiz çok anlamlı destek görüyor.

 

İlimiz Karate spor camiası adına İl müdürümüz Fatih Çelikel, spor şube müdürü Bülent Kasım, Karate federasyonu başkanı Esat Delihasan, yönetim kurulu üyeleri Meydan Kobaş, Orhan Bayraktar, milli takımlar menajeri Hikmet Şaha’ya destekleri için teşekkür ediyoruz. dedi.

Yorumlar (0)