İzmir'de üç gündür süren Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası son gün yapılan 1999-2000 doğumlu erkekler ve kızlar kumite maçlarıyla sona erdi." />

Karateciler Dur,Durak Bilmiyor

İzmir'de üç gündür süren Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası son gün yapılan 1999-2000 doğumlu erkekler ve kızlar kumite maçlarıyla sona erdi.

Salon 06.03.2013, 08:25
Karateciler Dur,Durak Bilmiyor

İzmir'de üç gündür süren Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası son gün yapılan 1999-2000 doğumlu erkekler ve kızlar kumite maçlarıyla sona erdi. 56 ilden 1700'ün üstünde sporcunun mücadele ettiği şampiyonada minik sporcuların kazanma azmi dikkat çekti.Yıldız karateciler bazen mağlubiyet bazen de aldıkları galibiyet nedeniyle gözyaşı döktü. Altı tatamide yapılan düzenlenen organizasyonda yoğun katılım nedeniyle ikinci gün maçları gece saat 22.05'de sona erdi.


İlimizden yaklaşık 120 sporcu ile katıldığımız turnuvaya Sakarya damgası vuruldu.


Karate İl temsilcisi Aykut DUMAN “ Balkan Şampiyonası Seçmesi olarakta yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına ilimizden çok sayıda sporcu ile katıldık, 6 tane 1.’lik, 5 tane 2.’lik ve 10 tane 3.’lük alarak 21 madalya ile şampiyonaya damga vurduk. Burada emeği geçen tüm antrenör ve hakem arkadaşlarımızla, her türlü desteğini esirgemeyen tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Ayrıca 27-31 Mart 2013 tarihinde Sırbistan’da yapılacak olan Balkan Şampiyonasına, ilimizden katılacak antrenörlerden Sevgi ÇAKMAK, Emel SINIRCI,Seçkin KÜÇÜKSELLER, Nurkan KAYACIK ve Teknik Kurul Üyesi Mustafa SOLMAZ ile sporculara başarılar diliyorum” dedi.

 

Balkan Şampiyonasına Katılacak Sporcular
Ümit_genç ve 21 Yaşaltı
Hümeyra Beyza Ünlüsoy-Tuğçenur BÜYÜKTAZİM- Çiğdem TEKE-Nurcan ÇİÇEK-Büşra TOSUN-Bahar ÇAKIR
Hüsnü ŞENTÜRK-Anıl KORKMAZ-Metehan KABASAKAL-Ogün TANDOĞAN-Doğan ATEŞ
Yıldızlar
Yasin ARIKAN-Oğuzhan ÖZUÇAR-Ömer Faruk ATEŞ-Berra Nur ERKAN-Ayşenur MUTAF- Mustafa OĞUZ

Yorumlar (0)