banner212

banner211

Karatecilerimiz den Boğaziçi Turnuvasında 4 Madalya

Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Karate takımı son dönemlerdeki yükselen başarısını Milli Takımda' da hissettirdi.

Salon 17.04.2012, 06:47
Karatecilerimiz den Boğaziçi Turnuvasında 4 Madalya
banner218
Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Karate takımı son dönemlerdeki yükselen başarısını Milli Takımda' da hissettirdi.

 

14 – 15 Nisan Tarihlerinde İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonunda yapılan Uluslar arası 25. Baoğiçi Karate Turnuvasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporcuları Enes ERKAN Şeyda BURUCU Emine Bahar ERKAN ve Betül KUNDURACI Ülkemiz adına mücadele ederek ilimi zinde Milli Takımda sporcu olarak temsil ettiler.

 

Ayrıca Şampiyonada Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Karate Antrenörü Mustafa SOLMAZ' da Milli Takım Antrenörü olarak görev aldı.

 

Şampiyonada mücadele  eden sporcularımızdan Enes ERKAN +84 kiloda rakiplerini geride bırakarak Şampiyon olurken Enes ERKAN' nın yer aldığı Türkiye A Takımında takım müsabakaları sonucu şampiyon olunca Enes 2 Takım ve Ferdi olarak 2 Altın madalya ile ilimize döndü Bayanlarda ise Sporcularımızdan Şeyda BURUCU 68 kg'daki mücadelesinde 3. Kürsüsünde  yer bulurken Şeyda BURUCU'NUN mücadele ettiği Bayanlar Türkiye A Takımı ile Şampiyon olarak Ferdi Müsabakalarda elde edemediği Şampiyonluğu Takım müsabakasında elde etti ve şampiyonayı 1 Gümüş 1 Bronz Madalya İle tamamladı Bayanlar 50 kg' da mücadele eden sporcumuz Betül KUNDURACI ise Ferdi müsabakasında Bronz Madalya kazandı ve ilk uluslar arası derecesini elde etti takım müsabakalarında ise yer almayan Betül KUNDURACI şampiyonayı bronz madalya ile kapattı. Şampiyonayı Madalya alamadan tamamlayan tek sporcumuz Emine Bahar ERKAN olurken ferdi müsabakalarda dereceye giremedi Takım Müsabakalarında ise Türkiye Bayanlar C Takımında mücadele eden sporcumuz takımda' da kürsü göremeyince şampiyonayı eli boş bitirdi.

[gallery link="file" orderby="title"]

 

Yorumlar (0)