banner212

banner211

Kobaş Karate'de çifte madalya sevinci

Ümit - Genç U 21 Türkiye Karate Şampiyona’sında katılan Kobaş Karate Kulübü sporcuları 1 Şampiyonluk 1 üçüncülük elde etti.

Salon 22.11.2018, 16:27 UTKU KAYNAR
Kobaş Karate'de çifte madalya sevinci
banner218

Ümit - Genç U 21 Türkiye Karate Şampiyona’sında katılan Kobaş Karate Kulübü sporcuları 1 Şampiyonluk 1 üçüncülük elde etti.

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Rize'de düzenlenen “Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası’na katılan Kobaş Karate Kulübü sporcuları, bir şampiyonluk ve bir üçüncülük elde etti.

ŞAMPİYON ELİF

Rize Valiliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün desteğiyle Rize Yeni Şehir Spor Salonu'nda gerçekleştirilen; 49 ilden 588 kadın, 791 erkek olmak üzere toplam bin 379 sporcunun mücadele ettiği Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası sona erdi. Şampiyona’ya katılan Kobaş Karate Kulübü sporcularından Elif Dökmetaş U 21 50 kg’da finalinde İstanbul Büyükşehir’li rakibini 8.0 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Rümeysa Yıldız ise U21 68 kg’da Röpesaj finalinde İstanbul Büyükşehir’li rakibini 3-0 yenerek Türkiye Üçüncüsü oldu.

KATA’DA BİR İLK

Rize’deki şampiyonasına katılan Kobaş Karate Kulübü sporcuları; üç antrenör Halime Irak, Ziada Motasem, Fatih Aksoy nezaretinde 7 sporcu da Avrupa Şampiyonası seçmelerine katılacak. Sporcuların Rize’deki performanslarından memnun olduklarını belirten antrenörler; bir dahaki şampiyonada madalya sayılarını artıracaklarını ifade etti. Ayrıca Kobaş Karate Kulübü olarak bir ilke imza attıklarını Kata dalında ilk defa Sakarya’dan 4 sporcu ve takım olarak yarıştıklarını Kata takımının yeni olduğunu ve bir senedir çalıştığını belirten Fatih Aksoy, Kata Antrenörü Ziada Motasem’in nezaretinde çalışan katacıların daha iyi olacağını burada iyi tecrübe kazandıklarını bildirdi.

banner220
Yorumlar (0)