banner212

banner211

Marmara’nın Judo şampiyonları!

Yalova’da yapılan Marmara Judo Turnuvasında Sakaryalılar toplamda 6 madalya ile yüzleri güldürdü

Salon 29.05.2013, 12:34
Marmara’nın Judo şampiyonları!
banner218

Yalova’da yapılan Marmara Judo Turnuvasında Sakaryalılar toplamda 6 madalya ile yüzleri güldürdü


25 Mayıs tarihinde Yalova’da yapılan Marmara Judo Turnuvasında 25 Kulübün katıldığı yaklaşık 400 sporcunun madalya yarışına girdiği müsabakalarda Sakaryalılar, rüzgar gibi esti. İlk sınavını Kurucu spor kulübü adı altında veren antrenör ve kulübün kurucularından Yeliz Kurucu’nun 3 sporcusu ilk başarısına 3 madalya ile imza atarak döndü. Akdemir Spor Kulübünden Mehmet Şen antrenörlüğünde Akdemir Spor Kulübü ise 2 madalya almayı başardı. Atılganspor kulübü ise 1 madalya almayı başardı. Karasu HEM Kulübünden Sabahattin Ayyıldız antrenörlüğünde ise ilimize 1 altın madalya geldi. Toplamda 7 madalya alan Sakaryalılar yine ilimizin gururları oldular.


Judo İl temsilcisi Bayram Akdemir, çalışmaların hızla bir şekilde devam ettiğini ve sezonu en iyi şekilde geçirdiklerini hatırlatarak “2 ay içinde 6 turnuvaya katıldık. Çok ciddi başarılar elde ettik. Gözümüz şimdi milli takımlarda. Türkiye şampiyonalarında elde edeceğimiz derecelerle birlikte hedefimizi Avrupa ve Dünaya’ya çevirdik. Sakarya olarak emin adımlarla hedefe doğru ilerliyoruz. Tüm antrenör arkadaşlarımıza teşekkür eder başarıların devamını dilerim” dedi.

DERECELER

55 Kg Hüseyin Taha Man 1. 55 Kg Ahmet Can Şenol 2.  (Akdemir Spor Kulübü) +52 Kg Melisa Kurucu 1. 42 Kg Alperen Molla 3. +55 Kg Emirşah Kolat (Kurucu Spor Kulübü) 32 Kg Yasemin Ayyıldız 1. (Karasu HEM)

banner220
Yorumlar (0)