Göreve yeni getirilen antrenör Sami Doğdu, SporExpres." />

banner212

banner211

Mersin İdmanyurdu hentbolda da iddialı


Göreve yeni getirilen antrenör Sami Doğdu, SporExpres.

Salon 16.01.2012, 13:57
Mersin İdmanyurdu hentbolda da iddialı
banner218


Göreve yeni getirilen antrenör Sami Doğdu, SporExpres.com muhabirine yaptığı açıklamada, kulübün sadece futbolda değil, farklı alanlarda da varlık gösterebilmek adına önemli kararlar aldığını, bu kapsamda da ilk olarak hentbolda adım atıldığını söyledi.


Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde kurulan takımın alt yapısının hazırlandığını ve bu sezon yerel ligde oynamaya başladıklarını anlatan Doğdu, 40 sporcuyla minik, küçük, genç ve yıldız kategorilerinde takımların oluşturulduğunu belirtti.


Yeni olmalarına rağmen, oldukça iyi bir takım kurduklarını ifade eden Doğdu, yerel ligde iyi bir performans göstereceklerine inandığını, bu amaç doğrultusunda da ciddi emek harcadıklarını vurguladı.


Doğdu, hentbolda da Mersin İdmanyurdu markasına yakışır bir mücadele vereceklerini dile getirerek, şöyle devam etti:


''Yeni olmamıza rağmen çok büyük hedeflerimiz var. Bunları hayata geçirebilmek adına kulüp başkanımız Ali Kahramanlı ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu gerekli desteği vereceklerini belirttiler. Biz de bu destekler sayesinde plan ve programımızı belirledik. Tüm planlarımızı bu sezon 1. Lige, ardından da Süper Lig'e çıkmak üzerine kurduk.


Sadece ligde başarılı olmak için çalışmayacaklarını, bir o kadar da Mersinliler'e hentbolu sevdirmenin ve maçlara gelmelerini sağlamanın gayreti içinde olacaklarını söyleyen Doğdu, ''Eğer beklentilerimizi hayata geçirebilirsek, 2013 yılında kentimizde yapılacak Akdeniz Oyunları kapsamında gerçekleştirilecek hentbol müsabakalarında da seyirci sıkıntısının önüne geçmiş olacağız'' diye konuştu.


Şu an mücadele edilecek 4 kategori içerisinde sezon sonunda en az 3 kupa alabilmenin hesaplarını yaptıklarını bildiren Doğdu, şu an için antrenman yapabilecekleri yer konusunda bazı sıkıntılar yaşadıklarını vurgulayarak, ''Fakat Mersin İdmanyurdu için tesis yapılacağı herkes tarafından biliniyor. Bu tesislerde hentbol müsabakalarının da yapılacağı bir salon inşa edilmesi gündemde. Bunun için gerekli alt yapı hazırlıkları sürüyor. Eğer bu çabamız da sonuç verirse, çok güçlü bir alt yapı ve kadroya sahip olacağız'' dedi.


Takıma seçilen sporcularda öncelikle ahlaki değerlere önem verdiklerini anlatan Doğdu, hentbol için olmazsa olmazlar arasında yer alan kulaç uzunluğuna da dikkat ederek, kadronun tamamlandığını kaydetti.


Takım kaptanı Mehmet Can Kahramanlı da takımdaki gençler olarak hentbolda Mersin İdmanyurdu'na yakışır bir performans gösterebilmeye odaklandıklarını belirterek, bunun için var güçleriyle çalışacaklarını bildirdi.-Yeni branşlar yolda-Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı ise, kurumsallaşma yolunda önemli adımlar attıklarını, bu kapsamda da kulüp bünyesindeki branş sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.


Bu çerçevede hentbol şubesinin önemli bir boşluğu gidereceğine inandıklarını ifade eden Kahramanlı, şöyle konuştu:


''Hentbol takımımızı daha iyi seviyelere getirebilmek için çalışmalara başladık. Kurumsallaşma yolunda bazı yeni şubeler daha açmak için girişimlerimiz var. Amacımız Mersin İdmanyurdu'nu spor camiasında futbolun yanı sıra çeşitli branşlarda iyi bir yerlere taşımak. Bunu yaptığımızda kulübümüz büyük bir camia olmanın gereklerini teker teker yerine getirmiş olacak.''


SporExpres.com
banner220
Yorumlar (0)