banner212

banner211

Milli Gururumuz Şeyda'dan sevindirici haber

Karate 1 Premier Ligi müsabakaları için Milli Takımla birlikte Fas'a giden Büyükşehir Belediyespor sporcusu Şeyda Burucu'dan sevindirici haber geldi.

Salon 09.04.2018, 18:28 09.04.2018, 20:58 UTKU KAYNAR
Milli Gururumuz  Şeyda'dan sevindirici haber
 

Karate 1 Premier Ligi müsabakaları için Milli Takımla birlikte Fas'a giden Büyükşehir Belediyespor sporcusu Şeyda Burucu'dan sevindirici haber geldi. Burucu, Fas'tan  Bronz Madalya ile dönerek olimpiyatlar öncesinde milli takıma puan kazandırdı.

 

Dünya Karate Federasyonunun (WFK) organize ettiği Karate 1 Premier Ligi dördüncü etabı Fas'ın başkenti Rabat’ta yapıldı. Türkiye’nin erkek ve kadın milli takımları ile katıldığı Premier Lig'de Sakarya Büyükşehir Belediyespor'un milli sporcusu Şeyda Burucu'da madalya için mücadele etti.

 

WKF’nin önemli organizasyonları arasında yer alan ve karatecilerin dünya sıralamasına puan veren organizasyonda 68 kg'da Ülkemiz'i temsil eden milli sporcumuz Hafsa Şeyda Burucu 68 kg'da Bronz madalya  kazanma başarısını gösterdi. Burucu, 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde büyük önem taşıyan bir organizasyondan madalya ile dönmenin sevincini yaşadığını söyledi.

Dünya Karate Şampiyonası’nın ardından en prestijli ve yoğun katılımlı organizasyon olan Karate 1 Premier Lig’de Büyükler Karate Milli Takımı  iki altın, bir gümüş ve altı bronz madalya kazandı.

Yorumlar (0)