Türkiye karate şampiyonası ve balkan karate şampiyonasında derece yapan sporculara bir törende Geyve belediye başkanı Murat Kaya’dan." />

Murat Kaya’dan Karatecilere büyük jest

Türkiye karate şampiyonası ve balkan karate şampiyonasında derece yapan sporculara bir törende Geyve belediye başkanı Murat Kaya’dan.

Salon 10.04.2013, 11:17
Murat Kaya’dan Karatecilere büyük jest

Türkiye karate şampiyonası ve balkan karate şampiyonasında derece yapan sporculara bir törende Geyve belediye başkanı Murat Kaya’dan. Türkiye üçüncüleri Aslınur Mutluay, Hakan Emirhan Doğan, Türkiye ve balkan şampiyonu Yasin Arıkan, Uluslararası hakemliğe terfi eden Memduh Sakarya bu sabah Geyve belediyesinde yapılan tören ile altın ile ödüllendirildiler.

 

Yapılan törene Geyve halk eğitimi müdürü İrfan Karaçayır, Geyve gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürü Yusuf Yıldız, Geyve belediyesi meclis üyeleri Abdullah Özdemir, Nedim Kaya, Antrenör Uğur Kobaş ve başarılı sporcuların velileri katıldı.

 

Başkan Murat Kaya “Sporcularımız aldıkları başarılar ile bizleri başarıya alıştırdılar. Eskiden törenlerde bir altın dağıtırdık, şimdi ise üç, dört. Yeter ki başarı olsun biz yirmi altın dağıtmaya da razıyız. Başkan Kaya üçüncü olan sporcuları seneye şampiyon görmek istediği başarıya her zaman destek olmaya devam edeceklerini de söyledi. Ayrıca başkan Kaya başarıya olan ödülü çok yukarıya çıkartarak Avrupa ve Dünya şampiyonasında birincilik alacak Geyveli sporcuya “EV” hediye edeceğini de söyledi.

 

Antrenör Uğur Kobaş “Başkanın başarılı sporcuya sahip çıkarak ödüllendirmesi bir başka nezaket ve güzellik, ancak ondan çok daha önemlisi başarıya sahip çıkıp örnek olacak sporcuya büyük teşvik olacak Avrupa ve Dünya şampiyonu sporcuya “EV” verecek olması çok daha büyük nezaket ve takdire değer bir davranış. Başkan Murat Kaya’yı kutluyorum. Bizde evi almak için çalışacağız. Dedi. Törende Şampiyon sporcuya dedesi Hüsnü Çakmak tarafından İphone 5’de hediye edildi.

Yorumlar (0)