banner212

banner211

Ö.Faruk Avcı Dünya ikincisi oldu

Avcı’nın 2014 hedefi Dünya Şampiyonu olarak; Ayyıldızlı bayrağı göndere çektirip, İstiklal Marşını dinletmek.

Salon 11.12.2013, 12:11 14.12.2013, 14:31
Ö.Faruk Avcı Dünya ikincisi oldu
banner218

 

Avcı’nın 2014 hedefi Dünya Şampiyonu olarak; Ayyıldızlı bayrağı göndere çektirip, İstiklal Marşını dinletmek.Ömer Faruk Avcı, Wako Dünya Şampiyonasında 57 kg’da, Dünya ikincisi oldu.

 

30 Kasım- 8 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ve 65 Ülkenin katıldığı Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında Ülkemizi başarı ile temsil eden Ömer Faruk Avcı, ilk defa katıldığı Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında Final maçını 2 sayılık farkla elinden kaçırdı. 2012 Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası 2.si olan Ömer Faruk AVCI geleneği bozmadı Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında da Dünya 2.liği elde etti.

 

Antrenör Seydi Gökpınar, Sporcumun şampiyonaya hazırlık döneminde kuvvet antrenmanlarını Yüzme Havuzunda bulunan Kondisyon salonunda, teknik taktik çalışmalarımızı Atatürk spor salonu ve Sakarya spor salonunda bize tahsis edilen Kick Boks salonlarında çalıştık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün idareci ve personellerine, Kick Boks İl Temsilcisi Rüstem Akkoyun’a da ayrıca teşekkür ederim.

 

Ömer Faruk Avcı, Şampiyonluk yolunda her zaman yanımda bana destek veren öncelikle aileme ve antrenörüm Seydi Gökpınar’ çok teşekkür ederim. 2012 deki Avrupa 2.liğimin tesadüfen olmadığını da bu şampiyonada kanıtladım sanırım. Şampiyonaya her gün çift antrenman yaparak hazırlandık, Şampiyonluk Maçını 2 puanla kaybettim üzüldüm fakat Hakkımızda hayırlısı dedik ve şimdiden 2014 yılı programına antrenörüm nezaretinde başladık, seneye Allah nasip ederse Şampiyon olacağım.

 

Yorumlar (0)