banner212

banner211

Öğretmenler Günü Karate Şöleni

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Akyazı İlçe Spor Müdürlüğü ve Karate İl temsilciliği tarafından Karate Turnuvası düzenlendi.

Salon 27.11.2018, 10:31 27.11.2018, 10:46 UTKU KAYNAR
Öğretmenler Günü Karate Şöleni
banner218

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Akyazı İlçe Spor Müdürlüğü ve Karate İl temsilciliği tarafından Karate Turnuvası düzenlendi. 400 sporcunun katıldığı turnuvaya sporseverler ve veliler büyük ilgi gösterdi. Turnuvada kilolarında dereceye giren sporculara yetkililer tarafından madalyaları takdim edildi.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Öğretmenler Günü Karata turnuvasında 18 spor kulübünden 403 sporcu dereceyle girebilmek için kıyasıya bir mücadele sergilediler. Müsabakaları uluslararası ve ulusal 29 hakem yönetti. Akyazı Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvaya Sakarya Büyükşehir belediye başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı belediye başkanı Hasan Akcan, Türkiye Karate Federasyonu başkan vekili Meydan Kobaş, Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti başkanı Sezai Matur, Saha Komiserleri dernek başkanı Mahmut Güzel, İlçe müdürü Adem Altun, siyasiler, daire müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Turnuvada bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu;   “ Çok anlamlı bir günde çok anlamlı bir turnuva düzenlenmiş. Turnuvayı düzenleyenleri kutluyorum ve sporcu ordusunu karşımda görünce inanın büyük mutluluk duydum. Özellikle salonu dolduran sporcu ailelerine ve Akyazılı karate severleri kutluyorum. Bu vesileyle de bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günlerini kutluyorum, nice öğretmenler günlerine sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını da yüce mevlamdan niyaz ediyorum”

ÖĞRETMENLERE ÇİÇEK

24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle SASKF Başkanlığı da hazırlattığı buket çiçeklerle karanfilleri o anda turnuva için gelen ve salonda bulunan öğretmenlere SASKF başkanı Yaşar Zımba ile protokol üyeleri tarafından verildi.

Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba, Sakarya Karatesinin mimarı Meydan Kobaş, Almanca öğretmeni ve Akyazı belediye başkanı Hasan Akcan, Meslek dersleri ve Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmeni, SBB Başkanı Zeki Toçoğlu’na çiçek takdim ederek Öğretmenler gününü kutladı.  Turnuvaya katılan veli, antrenörlerden öğretmen olanlar ile, emekli Öğretmenlere öğretmenler günü çiçekleri SBB başkanı Zeki Toçoğlu ve katılımcılar tarafından verildi.

Spor salonu hınca hınç dolu olurken dereceye giren sporculara madalyaları Protokol tarafından verildi.

banner220
Yorumlar (0)