banner212

banner211

Okullar arası yüzme yarışları başladı

Okullar arası Küçükler Yüzme Türkiye şampiyonası Sakarya Kapalı Yüzme Havuzunda başladı. Üç gün sürecek Yarışlar yarın sona erecek.

Salon 14.05.2013, 16:07
Okullar arası yüzme yarışları başladı
banner218

Okullar arası Küçükler Yüzme Türkiye şampiyonası Sakarya Kapalı Yüzme Havuzunda başladı. Üç gün sürecek Yarışlar yarın sona erecek.


Okullar arası Küçükler Yüzme Türkiye Şampiyonası Kapalı Yüzme havuzunda başladı. Yüzme Federasyonu Sakarya Yüzme İl temsilcisi Haluk Önem Şampiyonaya 55 İlden 230 ilk öğretim okulundan 1645 yüzücünün katıldığını söyledi. Türkiye Şampiyonasına Sakarya’dan Okul takımı olarak  Enka, Ahmet Akkoç, Atatürk , Şahin Okulları katılırken ferdi sporcu olarak Ada bilim koleji,Bahçelievler Gazi,Nuri Bayar,Tekzen Koleji,Erenler Güneş,Özel Neva Okullarının yüzücüleri katılılıyor.


Haluk Önem 2001 – 2002 doğumlu yüzücülerin Şampiyonada yarıştığını belirterek “Yarının şampiyonlarını yarıştırıyoruz.katılım sayısının bu kadar fazla oluşu bizi çok mutlu ediyor.Modern ve olimpik ölçülerdeki Havuzumuzda  Sakarya bölgesi olarak önemli müsabakalara ev sahipliği yapıyoruz. “ dedi.


Yüzme Federasyonu Türkiye Şampiyonası için Skorboard şartı getirince gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü Anklara’dan Skorboard kiraladı ve böylelikle Sakarya Kapalı Yüzme havuzu ,yapımıda konulmayan havuzun en önemli  eksiği  olarak tanımlanan  Skorbord  ile  tanışmış oldu. Şampiyona sonrası Skorboard firma tarafından  geri götürülecek


Yüzme müsabakalarını izleyenler arasında ünlü isimler de var. Güreş Gederasyonu eski başkanı, Uluslar arası Güreş Federasyonu ( FİLA) başkan vekili Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Ahmet Ayık havuz’a gelenler arasında. Ahmet Ayık’ın torunu yarışmaya katılıyor.

İlk gün sabah yarışlarında 50 metre sırtüstünde  Sakarya Neva Okulları yüzücüsü Mehmet Ekrem Engin şampiyon oldu. Şampiyon Yüzücü’ye madalyasını Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürü Salih Koşu verdi.

Sabah seansında bir minik sporcu yarışma anında nefes alma zorluğu yaşayınca Hakemler ve sağlık görevlileri minik yarışmacıya müdahale ettiler. Sağlık odasına alınan minik yüzücü de herhangi bir problem olmadığı açıklandı. Salih Koşu Minik yarışmacı ile yakından ilgilendi.

Okullar arası Küçükler Yüzme Türkiye şampiyonası yarın sona erecek.

 

HABER: SUAT BEYENAL

banner220
Yorumlar (0)