banner212

banner211

Olimpik Havuzun Suyu Temiz Çıktı

Olimpik Yüzme Havuzu'nda kuyu suyunun kullanıldığına dair iddialar asılsız çıktı.

Salon 05.01.2012, 10:25
Olimpik Havuzun Suyu Temiz Çıktı
Olimpik Yüzme Havuzu'nda kuyu suyunun kullanıldığına dair iddialar asılsız çıktı.


Olimpik Yüzme Havuzu'nda kuyu suyunun kullanıldığına dair iddialar asılsız çıktı. Sağlık Bakanlığı2nın yaptığı incelemeler sonucunda havuz suyunun tüm şartlara uygun olduğu rapor edildi.

 Bakanlık incelediOlimpik Yüzme Havuzu'nda kuyu suyunun kullanıldığına dair iddialara Adapazarı İlçe Spor Müdürü ve Yüzme Havuzu Müdürü Sebahattin Güzel sağlık bakanlığından alınan rapor ile yanıt verdi. Havuz suyunun sağlık esasları ve şartlarının yapılan analizler sonucunda uygun olduğu belirtilerek kafalardaki soru işaretleri ortadan kaldırıldı.

Güzel konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Havuz hakkında ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Sağlık bakanlığından aldığımız rapor ile bunu herkese görmüş oldu" dedi.Günde 2300 kişiOlimpik Yüzme Havuzu'na gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Sebatttin Güzel, "Havuzumuza günde 2300 kişi giriyor ve 20 kulübümüz yüzme eğitimi veriyor. Şuan su sıcaklığımız 28, ortam sıcaklığımız ise 31 derece. İl Müdürlüğümüz bünyesinde 4 antrenörümüz burada eğitim vermektedir. Vatandaşlarımızın ilgisi bizi memnun ediyor" şeklinde konuştu. Öte yandan Olimpik Yüzme Havuzu'nun ayda doğalgaza 40 bin TL ve suya 20 bin TL fatura ödeniyor.

Yorumlar (0)