banner212

banner211

Ömer Faruk Ateş Avrupa Şampiyonu

Milli karateci Ömer Faruk Ateş, Macaristan’da yapılan Ümit-Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda 60 kiloda finalde Yunan rakibini 3-2 yenerek Avrupa şampiyonu oldu. Ateş, kariyerinde ikinci kez bu başarıyı elde etti.

Salon 09.02.2020, 20:30 UTKU KAYNAR
Ömer Faruk Ateş Avrupa Şampiyonu
banner218

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan Ümit-Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda Hendek Belediyesi sporcusu Ömer Faruk Ateş,  finalde Yunan rakibi Christos Stefanos Xenos’u 3-2 yenerek 60 kiloda Avrupa şampiyonu oldu.  Milli karateci, şampiyonluk yolunda ilk turda Lüksemburglu rakibini 3-0, ikinci turda Kosovalı rakibini 4-0, üçüncü turda Danimarkalı rakibini 6-0, çeyrek finalde Gürcistanlı rakibini  4-1 ve yarı finalde Rusyalı rakibini 1-0 mağlup etti. Güney Kıbrıs’ın ardından ikinci kez Avrupa Şampiyonu olarak altın madalyayı boynuna takan Ömer Faruk büyük gurur yaşadı. 


Hendek Belediyesi Karate ve Milli Takım Antrenörü Nurkan Kayacık, Ömer Faruk ile gurur duyduğunu söyledi. Antrenör Kayacık, “Ömer Faruk çalışmalarının karşılığını altın madalya ile kazandı. Kendisiyle ne kadar gurur duysam az. Bu sevinci ikinci kez bize yaşattı. Onun başarısında emeği olan başta ailesi ve Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’na teşekkür ediyorum. Ömer Faruk Ateş bu başarısıysa bizi bir kez daha kürsünün zirvesine çıkardı” dedi

banner220
Yorumlar (0)