banner212

banner211

Open Karate turnuvası için hazırlıklar tamam

Sakarya 2.

Salon 13.06.2012, 12:41
Open Karate turnuvası için hazırlıklar tamam
banner218
Sakarya 2.Open Karate Turnuvasınının detayları ile alakalı organizasyon komitesi tarafından bir basın toplantısı düzenlendi.

Basın Toplantısına Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Salih Koşu Karate federasyonu as başkanı Meydan Kobaş, Sakarya open organizasyon başkanı Uğur Kobaş, Milli takımlar menajeri Hikmet Şaha, ilimiz antrenörleri Nurkan Kayacık, Sezai Yolcuoğlu, Muammer Sağlam, Tayfun Kobaş, İsmail Yılgın, Halime Irak, İl hakem kurul üyesi Doğan Erdoğan,Akyazı Belediye özel kalem müdürü İrfan Kardeş katıldı.

Geleneksel hale gelen ikinci turnuva 21-24 Haziran 2012 tarihlerinde yine ilimizde Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü ile Kobaş karate spor kulübü organizasyonunda gerçekleşecek.

 

Dünya Shotokan Karate Birliği W.S.K.U. tarafından düzenlenen ''Karate Golden Belt'' Serisi içerisinde yer alan 2. Uluslararası Sakarya Open Karate Turnuvası'na 20 Ülke'den toplam 1400 sporcu katılması beklenmekte. Turnuvanın Uluslararası boyutu Dünya Shotokan Karate Birliği Genel Sekreteri Ercüment TAŞDEMİR tarafından, Sakarya ve Yurt içindeki boyutu ise Dünya Shotokan Karate Birliği Organizasyon Kurulu Başkanı Uğur KOBAŞ tarafından yapılmaktadır.

Turnuvaya Katılması muhtemel ülkeler;

 1. AZERBEYCAN

 2. ALMANYA

 3. GÜRCİSTAN

 4. RUSYA

 5. UKRAYNA

 6. ERMENİSTAN

 7. BULGARİSTAN

 8. FAS

 9. CEZAYİR

 10. TUNUS

 11. İRAN

 12. İSVİÇRE

 13. IRAK

 14. TÜRKMENİSTAN

 15. KIRGIZİSTAN

 16. MAKEDONYA

 17. KOSOVA

 18. SIRBİSTAN

 19. BOSNA HERSEK

 20. TÜRKİYE


Ayrıca Türkiye içinden 25 kadar ilin katılması da beklenmektedir.

Geçen sene turnuvaya bir çok kurum ve firma destek olmuştu bu sene şu ana kadar;

Sakarya büyükşehir,

Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü,

Türkiye Karate federasyonu,

Adapazarı, Akyazı, Geyve, Alifuatpaşa belediyeleri,

SATSO,

Terzioğulları kırtasiye inşaat,

SUEV inşaat (Selçuk Başak),

Gold Emlak (Saadettin Çolak)

Kihon spor malzemeleri,

Lider fotoğrafçılık (Osman Nuri Şahin)

Deniz ofset matbaa;

Altınova hastanesi; katkı sağlayacak kurumlar oldu.

Geçen yıl yaptığımız şampiyonanın Sakarya ekonomisine katkısı 800 bin lira civarındaydı. Bu sene katılımlar istediğimiz seviyeye gelirse ilimiz ekonomisi 1 milyon TL ve üzerinde bir katkı olacağını da düşünüyoruz. Bir o kadar da turnuva sayesinde yapılan reklam bu da paha biçilemez. Bu anlamda müsabaka bülteni Mayıs ayında İspanya da yapılan, Haziran ayında Rusya da yapılan Avrupa şampiyonalarında dağıtıldı. Müsabaka ile ilgili duyurular yurt içi ve dışı tamamlandı. 

banner220
Yorumlar (0)