banner212

banner211

Pamukovalı Güreşçiler den 5 madalya

Pamukovalı Güreşçiler 2 günde 4 birincilik 1 üçüncülük madalyası aldılar

Pamukovalı güreşçiler başarıdan başarıya koşuyor.

Salon 16.07.2012, 12:12
Pamukovalı Güreşçiler den 5 madalya
banner218
Pamukovalı Güreşçiler 2 günde 4 birincilik 1 üçüncülük madalyası aldılar

Pamukovalı güreşçiler başarıdan başarıya koşuyor. Hendek Geleneksel 14. Selman Dede Yağlı Güreşlerinde 2 birincilik, bir üçüncülük madalyası alan güreşçiler 2 gün sonra İzmit Kartepe 9. Hergeleci İbrahim Pehlivan Yağlı Güreşlerinde 2 birincilik madalyası alarak Pamukova'nın gururu oldular.
Hendekle başladı

Geçtiğimiz Cuma günü Hendek İlçesinde düzenlenen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin  ve Pamukova belediye başkanı Cevat Keser'in de izlediği 14. Selman Dede Yağlı Güreşlerinde Pamukovalı Güreşçilerden Yusuf Erdoğan, Desta Büyük Boy de rakiplerini yenerek 1'incilik kürsüsüne çıkarken, yine Pamukovalı güreşçilerden Samet Özdemir Ayak Boyunda başarılı güreşler sonrası 1'incilik kürsüsüne çıktı. Muhammet Şensoy ise 3 oldu.

Kartepe ile devam etti

İki gün sonra, Pazar günü İzmit Kartepe de düzenlenen 9. Hergeleci İbrahim Pehlivan Yağlı Güreşlerine katılan Pamukovalı güreşçiler den yine Yusuf Erdoğan Deste Büyük Boy de 84 kiloda ülkemizi Avrupa Şampiyonasında temsil eden Fatih Al'ı yenerek 1'incilik kürsüsüne çıkarken, yine Pamukovalı güreşçi Samet Özdemir Ayak Boyun da,  Kırkpınar da birinci olan  Alpaslan Tekman ve Kırkpınar da 3'üncü olan Fehmi Nalbant'ı yenerek birincilik kürsüsüne çıkarken Kartepe Belediye Başkanı tarafından Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.

Pamukova belediyesi adına güreştiler

Oldukça kalabalık bir izleyici topluluğunun izlediği her iki yağlı güreş müsabakalarında Pamukovalı güreşçiler Pamukova Belediyesi adına güreştiler. Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Çeyrek finalde altın puanla şansız bir şekilde elenen  Pamukovalı güreşçiler Yusuf Erdoğan ve Samet Özdemir aldıkları birinciliklerle bozulan morallerini de düzelttiler.

Atmaca " Başarı için çalışmalarımız devam edecek "

Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Üyesi ve Pamukova Güreş İhtisas Kulübü hocası Mehmet Atmaca, Kırkpınar da yaşadıkları talihsizlikleri her iki güreş müsabakasında da yendiklerini belirterek " Ata sporumuz güreşi Pamukova da en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Kırkpınar'da ki şansızlığımızı Hendek ve Kartepe de yendik. Bundan sonrada başarı için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca bize desteklerini esirgemeyen belediye başkanımız Cevat Keser'e de şükranlarımızı sunuyoruz " dedi.

Başkan Keser " Alınan sonuçlarla  güreşçilerimizle gurur duyduk "

Hendek'te düzenlenen 14. Selman Dede Yağlı Güreşlerini izleyen Pamukova belediye başkanı Cevat Keser ise Pamukovalı güreşçilerin aldıkları başarılı sonuçlarla gururlandığını söyleyerek " Güreşçilerimiz aldıkları sonuçlarla Pamukova'nın ve bizlerin gurur kaynağı oldu. İnşallah Pamukova da da bir yağlı güreş müsabakası düzenleriz. Bize bu gururu yaşatan ve Pamukova'nın adını böyle büyük organizasyonlarda duyuran güreşçi kardeşlerimizi ve değerli hocamız Mehmet Atmaca'yı başarılarından dolayı tebrik ediyorum " dedi.

Yorumlar (0)